Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Hem Önden Hem Arkadan Poz Veriyor (Resim)

Geçtiğimiz günlerde Redmi markasının genel müdürü Lu Weibing, weibo hesabından yaptığı bir paylaşım ile yeni akıllı telefonları hakkında spoilerler verdi. Weibing’e  göre K40 serisi, 460 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Diğer yandan üst segmentte yer alacak modelde de, Snapdragon 888 yonga setine yer vereceklerini duyurdu.

Redmi K40 görüldü

Şimdi ise Çinli kaynaklar, Redmi K40’ın her iki tarafını da gösteren yeni bir render görüntüsü ortaya çıkardı. Aşağıda paylaştığımız resme göre K40, önceki nesilden tamamen farklı bir tasarıma sahip olacak. Ön yüzünde merkeze yerleştirilmiş delikli bir ekran bulunacak. Selfie kamerası da bu ekranın içerisinde olacak.

Diğer yandan cihazın arka tarafında, Redmi K30S’e benzeyen devasa bir kamera modülü bulunacak. Bu modülün içerisinde ise, ana kameraya ek olarak makro ve derinlik sensörleri de yer alacak.

Redmi K40

Redmi K40 serisini ayrıcalıklı kılan bir diğer özelliği ise, ekranındaki deliğin 2.8mm’lik boyuta sahip olması. Şirkete göre bu telefonlar, 2.8mm’lik delik boyutu ile dünyadaki en küçük çentikli ekrana sahip telefonlar olacak.

Lu Weibin’in açıklamalarına göre yeni Redmi K40 serisi, ”dünyanın en pahalı düz OLED ekranları” ile donatılacak. Aynı zamanda her iki cihazda, 120Hz’lik yüksek yenileme hızıyla üst düzey bir performans sunacak.

Son olarak K40 serisi, LPDRR5 ve UFS 3.1 bellek yapılandırması ile karşınıza çıkacak. İddialı özelliklere sahip olması beklenen bu telefonlardan standart olanı Dimensity 1200 yonga setinden güç alırken, Pro model ise Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. Her iki telefonda Şubat ayında resmi olarak piyasaya sürülecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu