Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Oyun Tutkunlarının Gözdesi Olacak!

Yarın resmi olarak tanıtılacak olan Redmi K40, sunuma saatler kala yeni bir özelliği ile daha gün yüzüne çıkıyor. İşte detaylar;


Redmi geri sayıma başladı. Çinli üretici aylardır yolunu gözlediğimiz ve piyasayı alt üst etmesi beklenen Redmi K40 serisini nihayet yarın resmi olarak tanıtacak. Şimdi yaklaşmakta olan bu telefonlar, tanıtıma saatler kala yeni bir özelliği ile gün yüzüne çıkıyor.

Redmi K40 480Hz Örnekleme Hızıyla Gelecek

Çinli şirketin bugün yayınlamış olduğu yeni teaser, Redmi K40 serisinin ekranıyla ilgili ilginç bir özelliği daha ortaya çıkarıyor. Paylaşılan posterde Redmi, yeni makinalarının ekran konusunda çok tatminkar olacağını söylüyor.

Redmi K40

Resmi postere göre K40 modellerindeki örnekleme hızı, 300Hz sınırını aşarak 4800Hz’e ulaşacak. Böylesine özelliğe sahip bir telefon, normal şartlarda oyuncu telefonları segmentinde yer alır. Ancak Redmi’nin cihazları, tıpkı oyuncu telefonlarında olduğu gibi yüksek yenileme ve örnekleme hızını destekleyecek. Böylece hem oyun tutkunları, hem de standart kullanıcılar mükemmel bir ekran deneyimi yaşayacaklar.

Öte yandan K40 serisinin ekranı, tıpkı Xiaomi Mi 11 ile aynı özelliklere sahip olacak. Resmi bilgilere göre her iki modelde, Samsung’un E4 malzemeli ekranı ile donatılacak. Ancak Mi 11 ile K40 modelleri arasında tek bir fark olacak. O da Mi 11 kavisli bir ekran ile geliyorken, K40 serisi ise düz ekranlarla gelecek.

Şu anda Redmi K40 serisinin yeni çıkan özelliği bu kadar. Geriye kalan tüm detaylar için yarını bekliyor olacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu