Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Serisi 5 Dakikada rekor kırdı

Dün Çin'de satışa sunulan Redmi K40 serisi, henüz daha 5 dakika içerisinde 300 adet satmayı başardı.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, muhteşem özelliklere ve uygun fiyata sahip telefonları ile sektörü fethetmiş durumda. İlk olarak Redmi Note 7 serisi ile popülerlik kazanan şirket, daha sonra bunu Redmi Note 8 ve Redmi Note 9 serisiyle devam ettirdi. Bununla birlikte K20 ve K30 modelleriyle amiral gemisi katili unvanı kazanan firma, şimdi ise karşımıza Redmi K40 serisi modelleri ile çıktı. Tabii adet yine bozulmadı…

Şık tasarımı, güçlü yonga seti ve üst düzey kamera özelliklerine sahip olan Redmi K40 serisi, dün gece Çin pazarı için satışa sunuldu. Bizlerde dahil olmak üzere tüm dünyanın merakla beklediği bu telefonlar, henüz satışa sunulmasının ilk 5 dakikasında rekor kırmayı başardı. Evet Xiaomi Mi 11’den sonra bir başka sürprize daha böylece şahitlik etmiş olduk.

Redmi K40 Serisi 5 Dakikada 300.000 Adet Sattı

Redmi’nin bu başarısına aslında ilk defa tanıklık etmiyoruz. Zira Çinli üretici daha önceki Redmi K30 Ultra serisinde de yine rekor kırmayı başarmıştı. Hatırlarsınız o zamanlarda K30 Ultra serisi, 1 dakika içerisinde 100.000 adet satarak herkesi şoke etmişti. Şimdi ise bunu Redmi K40 modelleri devraldı ve 5 dakika içerisinde de 300.000 adet satmayı başardı.

Redmi K40 Serisi

Şu an için ilk satışlarında büyük başarı gösteren K40 serisi, Lu Weibing’in açıklamalarına göre 8 Mart tarihinde ikinci dalga olarak tekrar satışa sunulacak. Ayrıca Weibing, stokları arttırdıklarını da sözlerinin sonunu ekledi.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu