Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Dünyanın En Küçük Ekran Deliğine Sahip Olacak

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, önümüzdeki ay iki yeni telefon tanıtacak. Çok iddialı özellikler ile gelecek olan Redmi K40 serisi, fiyat olarak da rekabetçi bir konumda olacak.

Çinli üreticinin yeni amiral gemilerinden Redmi K40 serisi, hatırlarsınız şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre; ”dünyanın en pahalı düz ekranlarına” sahip olacaktı. Şimdi ise bu özelliklere bir yenisi daha eklendi. Zira yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre Redmi K40’da, dünyanın en küçük ekran deliğine yer verilecek.

Redmi K40 2.8mm delikle gelecek

Çin’in güvenilir bloglarından ”Dijital Sohbet İstasyonuna” göre Redmi K40 modelinde, ön kameranın yer alacağı deliğin boyutu yalnızca 2.8mm ölçüsünde olacak. Bu, mobil sektörde de bir ilke imza atmış olacak…

Diğer yandan aynı kaynak, Redmi’nin 120Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlara yer vereceğini de sözleri arasına ekliyor. Zira daha öncede  Redmi ve Xiaomi temsilcileri, bu telefonun en pahalı OLED düz ekran ile geleceğini duyurmuştu.

redmi 1 large large

Redmi K40’da, LPDRR5 RAM ve UFS 3.1 flash bellek yapılandırmasına yer verilecek. Bunun yanı sıra her iki cihazda da farklı yonga setleri bulunacak. İddialara göre serinin giriş seviyesi modeli olan K40, Dimensity 1200, K40 Pro ise amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 888 ile gelecek.

Bakalım Şubat ayında tanıtılacak olan K40 serisi, bizlere daha ne gibi sürprizler sunacak? Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu