Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Serisi Fiyatı Ve Tanıtım Tarihiyle Açıklandı

Redmi K40 serisi hakkında yeni haberler gelmeye devam ediyor. Merakla beklenen bu telefonlar, Xiaomi’nin uygun fiyatlı amiral gemileri olacak. Şimdi gelin şirket tarafından paylaşılan yeni postere bir göz atalım;

Redmi K40 serisi Şubat ayında geliyor

Uygun fiyatlar ile piyasaya sürülecek olan Redmi K40 serisi, şirket yetkilisinin paylaşımına göre Şubat ayında gelecek. Buna ek olarak ortaya çıkan posterde Snapdragon 888 yongasından da bahsediliyor. Tabii sizlerde bunun Redmi K40 Pro modeline ait olduğunu anlamışsınızdır. Zira standart modelde daha düşük bir işlemciye yer verilecek. Ancak Pro modeli, yongasıyla birlikte amiral gemisi kategorisinde rekabet edecek.

s 43bcb7fdb4444a1cb8e9bae294e2ff5b

Fiyatlar hakkında konuşacak olursak bu telefonlar, çok uygun etiketlerle karşımıza çıkacaklar. Şirketin CEO’su Lu Weibing’in açıklamalarına göre Snapdragon 888’li Redmi K40 Pro modeli, 463 dolarlık bir  başlangıç fiyatıyla gelecek. Diğer model hakkında ise henüz resmi bir açıklama yok. Ancak onun da daha makul ve rekabetçi bir fiyat ile gelmesi bekleniyor.

Buna ek olarak Redmi’nin yöneticisi, ”en pahalı düz ekran” gibi bir ibare de kullanıyor. Ayrıca cihazın 4.000 mAh pil ile destekleneceğinden de söz ediyor. Pahalı bir ekran düşüncesini zihnimizde canlandırdığımızda, aklımıza direkt olarak K40 Pro modeli geliyor. Şirket bu telefonda daha kaliteli olan AMOLED panele yer verebilir. Ancak tam tersinin olması da mümkün. Örneğin serideki modellerin her ikisi de, 144Hz yenileme hızına sahip LCD panel ile de donatılabilir. Bunu önümüzdeki günlerde daha iyi anlayacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu