RedmiYazılım

Redmi K40 Serisi MIUI 12.5 Güncellemesine Nihayet Kavuştu

Geçtiğimiz haftalarda beta gruba dahil edilen Redmi K40 serisi, bugün itibariyle MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu.

Xiaomi, en son ki arayüzü MIUI 12.5’i yeni telefonlarına da ulaştırmaya başladı. Henüz daha geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Redmi K40 serisi, kısa süre içinde beta test grubuna dahil edildi ve ilk güncellemesini de bugün itibariyle aldı.

Redmi K40 Serisi MIUI 12.5 Güncellemesine Kavuştu

Xiaomi’nin yeni canavarları Redmi K40 ve K40 Pro, vaat edildiği gibi bugün MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu. Kapalı beta kullanıcılarına ulaşan bu güncelleme, perşembe ya da cuma günü de halka açık beta olarak herkese sunulacak. Öte yandan Xiaomi, Redmi K40 serisi için güncellemeyi yayınlarken, diğer yandan bazı modellerinin fişini çekeceğini de resmi olarak açıkladı.

Bazı Modeller İçin Beta Desteği Kesiliyor

Xiaomi, Redmi K40 modelleri için yeni arayüzü getireceğini duyurduğu gün, aynı zamanda Redmi Note 7, Note 7 Pro ve Mi CC9e modellerinin beta desteğini sonlandıracağını da duyurdu. Bu bağlamda şirketin eski modelleri, 24 Nisan 2021 tarihinden itibaren beta güncellemelerini alamayacak. Ancak kararlı sürümler bir süre daha devam edecek.

Redmi K40/Pro Beta Sürümü Yüklemeden Önce

  • Sürüm kararsız olduğu için güncelleme yapmadan önce yedekleme alınız
  • Test sürecinde herhangi bir hata tespit ettiğinizde, ”geri bildirim bölümünden” sorunları yetkili kişilere iletebilirsiniz,
  • Cihaza indirdiğiniz güncelleme paketini kendinizden başka kimseyle paylaşmayın. Eğer bu tespit edilirse beta grubundan atılma gibi bir riskiniz de söz konusu.

Redmi K40 Serisi MIUI 12.5

Eğer sizlerde Redmi K40 modellerinden birine sahipseniz, halka açık beta sürümünü en geç Cuma gününden itibaren indirip kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak çoklu dil desteği içinde EU ROM gibi özel yazılımları deneyimlemenizi tavsiye ederiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu