Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Serisi Bazı Özelliklerini Xiaomi Mi 11’den Alacak

Snapdragon 888’li telefonların sıklığı iyiden iyiye artmaya başladı. Mi 11, iQOO 7 ve Galaxy S21 serisinden sonra, şimdi de Redmi K40 serisi geliyor. İşte Xiaomi’nin alt markasından gelen yeni silahlar;

Çinli teknoloji devi Xiaomi, akıllı telefon pazarına artık ağırlığını iyice koymaya başladı. Bütçe sınıf ve uygun fiyatlı amiral gemileriyle rekabet eden dev üretici, kullanıcıların  sevgisini de kazanmayı başardı.  Öte yandan Çinli üreticinin daha ucuz modeller sunan bir alt markası daha bulunuyor. Bildiğiniz üzere Redmi olarak adlandırılan bu şirket, Mi serisi amiral gemilerine kıyasla daha uygun fiyatlı telefonlar sunuyor. İşte Snapdragon 888’li Mi 11’den sonra, şimdi de daha uygun fiyatlı ve aynı yonga setine sahip Redmi K40 serisi de yola çıkmaya başladı.

Redmi K40 serisi geliyor

Uygun fiyata amiral gemisi sunan ender üreticilerden Redmi, Snapdragon 888 yonga setini kullanacağı ilk amiral gemisi tanıtmaya hazırlanıyor. Gelen raporlara göre Standart K40 modeline, MediaTek’in Dimensty yonga seti güç verirken, daha üst düzey model olan K40 Pro modeline ise Snapdragon 888 yonga seti güç verecek. Daha bitmedi…

Çinli bloglara göre ve şirket yetkililerinde açıklamalarına göre Redmi K40 serisi, geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Xiaomi Mi 11’in bir takım özelliklerine sahip olacak. Örneğin Mi 11’de gelişmiş bir streo hoparlöre yer veriliyor. İşte bu stero hoparlörler, Redmi K40 serisine de hayat verecek. Artık Redmi model bir telefonunuzda, eşsiz bir ses deneyimi yaşayacak ve oyunlarda daha iyi sesle kasacaksınız.

Redmi K40 serisi

Diğer yandan şirketin CEO’su, Redmi K40 modellerinin muhteşem bir ekran özelliğine sahip olacağını söyledi. Hatta konuya daha açıklık getirecek olursak bu telefonlar, Mi 11’e yerleştirilen özel Samsung E4 ekran paneliyle donatılacak. Bunun anlamı da şu demek; ekran daha parlak, kontrast daha keskin ve güç tüketimi daha dengeli olacak.

Bu ekran özelliklerine sahip olan Mi 11’in, geçtiğimiz haftalarda bir ödül aldığını da yeri gelmişken belirtelim. Cihazda bulunan Samsung E4 panelli ekran, Mi 11 amiral gemisinin DisplayMate’de A+ derecesi almasında büyük bir rol oynadı. Muhtemelen Redmi K40’larda aynı şekilde ekran olarak birtakım ödüller alacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu