Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Serisi Resmen Onaylandı! En Ucuz Amiral Gemileri Geliyor

Merakla beklediğimiz Redmi K40 serisi, tanıtıma kısa süre kala Çin'deki 3C sertifika sitesi tarafından onaylandı.

Xiaomi’nin alt kuruluşu olan Redmi, yeni amiral gemilerini tanıtmak için artık gün sayıyor. Aylardır sızıntılarını sizlerle paylaştığımız Redmi K40 serisi, şimdi daha somut ayrıntılarıyla yeniden gün yüzüne çıkıyor.

Redmi K40 serisi onaylandı

Çin’de gerçekleştirilecek ”Bahar Şenliğinden” sonra tanıtılacak olan K40 serisi, bugün erken saatlerde 33Wat hızlı şarjıyla birlikte 3C sertifika sitesi tarafından onaylandı.

Redmi K40 serisi

Yukarıdaki sertifika bilgilerine bakarak, her iki telefonunda 33Wat hızlı şarj ile geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 33Wat hızlı şarjın yanı sıra Redmi K40 serisi, pil  olarak da büyük kapasiteli bataryalar ile gelecek. İddialara göre her iki telefonda da 4.500-5.000 mAh arası pillere yer verilmesi bekleniyor.

Teknik özellikler

Son zamanlarda çok fazla gündemimize konu olan bu telefonlar, performans konusunda kesinlikle sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Standart Redmi K40’ın kalbi Snapdrgaon 870 ile atarken, K40 Pro’nun kalbi ise amiral gemisi yongası Snapdragon 888 ile atacak.

REdmi K40 serisi

Yukarıdaki resme göre K40 Pro, ön tarafta merkeze hizalı olarak yerleştirilmiş, delikli ekran tasarımı ile gelecek. Aynı zamanda resmi verilere göre bu telefon, 2.8mm’lik delik ölçüsüyle piyasadaki en küçük delikli telefon ünvanını taşıyacak.

Öte yandan K40 Pro’da, Samsung’un geliştirmiş olduğu  E4 malzemeli OLED panel bulunacak. Şirkete göre bu, ”piyasadaki en pahalı düz ekran” olacak.

REdmi K40

Arka tasarım açısından Redmi K40 Pro; gövdenin sol üst köşesine yerleştirilmiş büyük gözlü diktörtgen bir modül ile donatılacak. Kamera tasarımını K30S modelinden ilham alan bu telefonda, ek olarak lazer odaklama ve LED flaş bulunacak.

Bu ay resmiyet kazanası beklenen K40 ailesi; hem özellikleri, hem de bütçe dostu fiyatıyla rekabetçi bir konumda olacak. Aynı zamanda K40 Pro modelinin, Mi 11 ile kıyasıya bir rekabete girmesi bekleniyor. Zira kullanıcılar yeni bir telefon almaya karar verdiğinde, bu ikili arasında çok fazla gidip gelecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu