Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Serisi Xiaomi Mi 11’in Bu Özelliğine de Sahip Olacak

Redmi K40 serisi, lansmana kısa bir süre kala yeni bir özelliği ile gün yüzüne çıkıyor. İşte detaylar;

Önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtılması beklenen Redmi K40 serisi, lansman öncesinde belki de son kez karşımıza çıkıyor. Aylardır her bir zerresine kadar paylaştığımız bu telefonlar, şimdi de Mi 11 ile aynı olan özelliği ile gündemde.

Redmi K40 Serisi Gelişmiş Wifi 6 İle Gelecek

Bugün öğle saatlerinde resmi weibo hesabından bir paylaşım yapan Redmi, yaklaşmakta olan K40 serisinin yeni bir özelliğini daha duyurdu. Paylaşılan resimlere göre Redmi K40 serisi, ağ hızını 2,1 kat arttırabilen gelişmiş Wifi 6 teknolojisi ile donatılacak. Bu, hatırlarsınız Ocak ayının başında tanıtılan Xiaomi Mi 11 modelinde de var olan bir teknoloji.

Redmi K40 Serisi

Redmi K40’larda kullanılacak olan Wifi 6 , veri hızını en az 2 katına kadar çıkarabilecek. Buna ek olarak yeni Wifi teknolojisinde kodlama, 1K QAM’den, 4K QAM’e yükseltildi. Bu da iletim hızının büyük ölçüde arttırıldığını gösteriyor.

Redmi K40 Serisi

Xiaomi Mi 11’de Aynı Teknoloji İle Geldi

Xiaomi’nin en yeni amiral gemisi Mi 11, yine Redmi K40 modellerinde bulunacak gelişmiş Wifi 6 ile geldi. Ancak kullanıcıların bu teknolojiden yararlanması için alması gereken yönlendiriciler var. Yani Wifi 6’nın nimetlerinden yararlanmak için, bu teknolojiyi destekleyen bir yönlendiriciye ihtiyacınız var.

Xiaomi, Mi 11’in lansmanında Wifi 6’yı destekleyen AX6000 yönlendiricisini de duyurdu. Bu yönlendirici ile Mi 11’inizi Wifi 6’nın nimetlerinden en iyi şekilde yararlandırabilirsiniz.

Aynı şekilde Redmi’de, K40 serisiyle birlikte yeni bir yönlendiricisini duyuracaktır diye düşünüyoruz. Aksi taktirde kullanıcılar, yine Mi 11 ile beraber tanıtılan yönlendiriciyi alarak en iyi Wifi teknolojisini deneyimleyebilirler. Tabii bunun içinde 25 Şubatı beklemek en iyi çözüm olacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu