Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Serisinin Şarjı Hiç Bitmeyecek

Uygun fiyatlı Redmi K40 modeline çok kısa bir süre kaldı. Şimdi de şirketin CEO’su olan Lu Webing, bu telefonun muhteşem pile sahip olduğunu gösteren istatistiklerini paylaşıyor.

Redmi’nin uygun fiyatlı olması beklenen akıllı telefonları K40 ve K40 Pro, yavaş yavaş varlığını hissettirmeye başladı. Bir süredir haberlerimize de konu olan bu telefonlar, bildiğiniz üzere iki model olarak karşımıza çıkacak. Bunlardan standart Redmi K40, MediaTek tarafından üretilen bir yonga seti tarafından güç alırken, daha üst model olan K40 Pro ise, Snapdragon 888 amiral gemisi yonga setinden güç alacak. Her iki telefonunda muhteşem ekranlar ve ses sistemi ile donatılacağı şirket tarafından resmi olarak duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre bu telefonlarda, Mi 11 ile aynı olan ekran ve ses sistemine yer verilecek.

Redmi K40 serisi bomba gibi geliyor

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, yeni amiral gemileri K40 serisinde Mi 11’in birkaç özelliğine yer verecek. Örneğin cihazlarda Samsung tarafından üretilen E4 ekran paneli bulunacak. Bu ekran; parlaklık, kontrast ve renkleri daha canlı göstererek iyi bir deneyim sunacak. Ek olarak her iki telefonda da çift stereo hoparlöre yer verilecek. Bununla da oyunlarda daha iyi ses kasacak ve eşsiz bir ses deneyimi yaşayacaksınız.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Şirketin CEO’su olan Lu Weibing, bugün Redmi K40 modeline ait pil istatistiklerini paylaşarak, telefonlarının ne kadar güçlü bir batarya ile donatılacağını da gösteriyor.

Redmi K40

Redmi’nin CEO’su Lu Weibing, K40 modeline ait olan pil istatistiklerini resmi weibo hesabından paylaştı. Yukarıdaki verilerden de anlaşılacağı üzere Redmi K40, 10.30 saat kullanılmasına rağmen bile hala yüksek bir pil verisine sahip. Tamı tamına 10.30 saat çalışan K40’ın, geriye %64’lük bir şarjı kalıyor. Yani bunun anlamı da şu oluyor: Redmi K40 model akıllı telefonunuz var ise, çok yoğun kullanımda bile piliniz 2 günü rahatça çıkarabilecektir. Ha bu arada yeri gelmişken belirtelim. Çinli üreticinin açıklamalarına göre Redmi K40’ta, 4.000 mAh’lik pile yer verilecek.

Redmi K40 delikli ekran ile gelecek

Yukarıdaki ekran görüntüsünde dikkatinizi çeken bir şey oldu mu? İyi bakarsanız durum çubuğu içerisinde yer alan saat ve pil simgesi, oldukça kenara yakın bir tarafta duruyor. Bu da K40 serisinin, merkeze hizalı olarak yerleştirilen delikli bir ekran tasarımı ile geleceğini ortaya koyuyor.

Raporlara göre Redmi K40 serisinde; 120Hz yenileme hızına sahip OLED ekrana yer verilecek. Şirketin açıklamalarına göre bu ekranlar” sektördeki en pahalı düz ekran” olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu