Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 Sürpriz İşlemcisi İle Geekbench Testlerinde

25 Şubat tarihinde tanıtılacak olan Redmi K40, tanıtımına iki gün kala Geekbench performans testlerinde görüldü. İşte detaylar;


Aylar süren hasret nihayet sona eriyor. Herkesin merakla yolunu gözlediği Redmi K40 serisi nihayet 2 gün sonra gerçekleşecek lansman ile tanıtılacak. Bugüne kadar her iki telefonunda sizlere tüm sızıntılarını ve bilgilerini aktardık. Ancak lansman arifesinde belki de son kez karşınıza yeni bir sızıntı ile çıkıyoruz. Serinin giriş seviye modeli olan K40, yonga setini de onaylayan Geekbench testlerinde boy gösterirken görüldü.

Redmi K40 Geekbench testlerinde

Redmi’nin yeni telefonları K40 ve K40 Pro olmak üzere iki model gelecek. Bunlardan K40 M2012K11AC model numarasına sahip olurken, K40 Pro ise M2012K11C model numarasına sahip olacak.

Pro modelin Snapdragon 888 ile güçlendirileceğini en başından beri biliyoruz. Şirket de zaten bunu defalarca kez söyledi. Ancak standart modelin hangi işlemciyi kullanacağı uzun süredir tartışılıyordu. İşte o da, bugün ortaya çıkan Geekbench testiyle resmen onaylanmış oldu.

M2012K11AC model numarası ile Geekbench testlerini ziyaret eden Redmi K40,  Qualcomm işlemci, 8GB RAM ve Android 11 işletim sistemini çalıştırırken görülüyor. Liste, K40’ın yonga setinin maksimum olarak 3.19Ghz hıza ulaşan Snapdragon 870 olduğunu ortaya koyuyor. Yani K40’ın standart modeli, daha öncede belirttiğimiz gibi Snapdragon 870 işlemciden güç alacak.

Redmi K40

Öte yandan tekli ve çoklu test sonuçları da belli oldu. Geekbench’e göre bu telefon; tekli çekirdek testinde 1.016, çoklu çekirdek testinde ise 3.332 puan alıyor. Peki K40 hakkında başka ne biliyoruz?

İki gün sonra tanıtılacak olan Redmi K40, şirketin de açıklamalarına göre Pro model ile aynı olan Samsung E4 AMOLED ekran ile donatılacak. Ön tarafta selfie kameraları için çok küçük bir deliğe sahip olan bu telefon, 120Hz yenileme hızına ve  6.6 inçlik bir boyuta sahip olacak. Aynı zamanda dünyanın en küçük kamera deliğiyle de yine ayrıcalığını konuşturacak.

Genel olarak K40 ve K40 Pro modellerinin  aynı özellikleri taşıması bekleniyor. Aradaki farklar muhtemelen kamera ve işlemci gibi bölümlerde olacak. Geriye kalan tüm unsurlar ise birbirlerini takip edecek.

Bakalım 25 Şubatta tanıtılacak olan bu telefonlar, rekabete adını yazdırabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu