Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi K40 ve RedmiBook Pro Birlikte El Ele Geliyor! Çifte Bayram

Akıllı telefon pazarında rüzgarlar estiren Xiaomi, 25 Şubat tarihinde yeni Redmi K40 serisini tanıtacak. Cihazlar hakkında tüm detayları sizlere en iyi şekilde aktardık. Artık Redmi K40 ailesini beklemekten başka yapacak bir şeyimiz kalmadı. Ancak bugün ortaya çıkan bir habere göre Xiaomi, Redmi K40 serisini yalnız getirmeyecek.

RedmiBook Pro geliyor

Bugün öğle saatlerinde sosyal medyadan bir paylaşım yapan Redmi Genel Müdürü Lu Weibing, ilk olarak Redmi K40 serisinin 25 Şubat tarihinde tanıtılacağını duyurdu.

Bildiğiniz üzere bu telefonlar, düşük bütçeli fiyatlarıyla kullanıcıya hitap edecek. ”Dünyanın en iyi düz ekranları” ile donatılacak olan K40 serisi, sunduğu özellikler ile amiral gemilerine meydan okuyacaklar. Bunların arasından K40 Pro, yılın amiral gemisi yongası Snapdragon 888’den güç alacak. Öte yandan her iki telefonda da 4.000 mAh’i aşan pillere yer verilecek.

Şimdi gel gelelim asıl meselemize. Lu Weibing, bugün yaptığı bir paylaşım ile yeni bir Notebook getireceklerini açıkladı. Redmi K40 serisinin yanında gelecek olan RedmiBook Pro, 25 Şubat tarihinde resmi olarak tanıtılacak

RedmiBook Pro

RedmiBook Pro 2K ekran ile gelecek

Telefonlarında her zaman ekran özelliklerini ön planda tutan Xiaomi, yeni RedmiBook Pro modelinde de bu unsura önem verecek. Sızdırılan bilgilere göre Çinli üreticinin bu yeni bilgisayarında, 2K çözünürlüğünde ekrana yer verilecek. Öte yandan güçlü bir yonga seti ile donatılması beklenen RedmiBook Pro, Intel’in en yeni TigerLake-H35 serisi işlemcilerinden güç alacak. Peki daha ne gibi özellikler olacak?

İddialara göre RedmiBook Pro’da; Type-C arayüz, NVMe katı hal sürücüsü, PD protokollü şarj, parmak izi tarayıcı ve MX450 bağımsız ekran bulunacak. Aynı zamanda cihazın gövdesi metal kalıp ile donatılacak. Böylece dayanıklılık konusunda da kullanıcıya güven verecek.

Son olarak Xiaomi, gelecekteki tüm dizüstü bilgisayarlarında kameralar olacağını da onayladı. Şimdi herkesin gözü kulağa 25 Şubat’taki büyük etkinliğe çevrildi. Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu