Akıllı TelefonlarRedmiXiaomi

Redmi Note 10 Pro Özellikleri Ve Render Görüntüleriyle Sızdırıldı

Şubat ayında tanıtılması beklenen Redmi Note 10 Pro, temel özellikleri ve görüntüsü ile karşımızda.

Son zamanlarda Redmi ve Xiaomi telefonlarla ilgili pek çok bilgiyi sizlerle paylaşmıştık. Redmi K40 serisinin yoğun sızıntılarına ek olarak, Şubat ayında tanıtılması beklenen iki model daha var. Bildiğiniz üzere bütçe dostu ve orta sınıf Redmi Note 10 serisi, Xiaomi’nin tanıtacağı bir başka modeller olacak. Şimdi bunlardan Pro model ile ilgili yeni haberler var.

Redmi Note 10 Pro özellikleri belli oldu

Yabancı kaynakların Redmi Note 10 Pro için keşfettiği bu yeni bilgiler, aslında daha öncekilerden farksız. Zira bu render görüntüsünde de Note 10 Pro’nun, sol tarafa yerleştirilmiş delikli bir ekran ile geleceği gösteriliyor. Yani bu konuda herkes hemfikir diyebiliriz.

Öte yandan Redmi Note 10 Pro, daha akıcı bir deneyim sunmak için 120Hz yenileme hızına sahip bir ekran ile donatılacak. Gövdenin arka tarafında ise, matris tasarıma sahip dörtlü kamera kurulumuna yer verilecek. Ek olarak ana kameranın çözünürlüğe de 64 megapiksel olacak.

Redmi Note 10 Pro

Resdmi Note 10 Pro’da iki işlemci olacak

Teknik özellikler açısından bakarsak Note 10 Pro’da, iki farklı yonga setine yer verilecek. Bunlardan 4G’li versiyon Snapdragon 735G ile donatılırken, 5G’li versiyonun ise Snapdrgaon 750G çiple donatılması bekleniyor. Sekiz çekirdekli olan bu işlemci, Adereno 619 GPU ve ARM Cortex A77 ile desteklenecek.

Redmi Note 10 Pro

Pil konusunda ise Redmi Note 10 Pro sizi kesinlikte tatmin edecektir. İçerisinde barındırdığı 5.050 mAh pil ile, iki günü rahatlıkla çıkarabileceksiniz.

Gelen bilgilere göre Redmi Note 10 serisi, önümüzdeki ay kullanıcılarla buluşacak ve en az iki model olarak karşımıza çıkacak. Ancak bazı kaynaklar bu seride, ek olarak bir de Note 10 Pro Plus modeline yer verileceğini söylüyor. Bakalım zaman bize ne gösterecek? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu