Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi Note 10 Pro Redmi K40’a Benzer Tasarımıyla TENNA’da Görüldü

Önümüzdeki günlerde duyurulacak olan Redmi Note 10 Pro modeli, lansman öncesinde tasarımını gösteren birkaç resim ile TENNA sitesini ziyaret ediyor.

Son birkaç aydır oldukça yoğun mesai harcayan Redmi, yakın zamanda karşımıza en yeni amiral gemileri ve orta segment telefonları ile çıkacak. Tüm resmi bilgilere dayanarak Çinli üretici, ilk olarak 25 Şubat tarihinde Redmi K40 serisini duyuracak.

Bununla birlikte Mart ayında ise yeni Redmi Note 10 serisinin lansmanı gerçekleşecek. İşte bu lansman öncesinde serinin en iyi modeli olması beklenen Redmi Note 10 Pro, detaylı tasarımını ortaya koyan görüntüleriyle TENAA sitesinde yerini alıyor.

Redmi Note 10 Pro TENNA’da

Çinli kaynaklara göre yeni Redmi Note 10 Pro, ağabeyi olan Redmi K40 ile aynı aynı tasarıma sahip olacak ve yine delikli bir ekran ile donatılacak. Hatta aşağıdaki resme dikkat ederseniz, arka kamera diziliminin de K40 ile tamamen aynı olması bekleniyor. Bir yandan da Mi 11’e benzediğini söylemeden geçmeyelim.

Redmi Note 10 Pro

Diğer açılardan konuşursak yeni Redmi Note 10 serisi en az iki model olarak karşımıza çıkacak. Note 10 ve Note 10 Pro’ya ek, Snapdragon 735G  ve 4G ağ bağlantısına sahip başka bir model daha olacak. 5G’li versiyonlar ise ana akım olan Qualcomm Snapdragon 750G yonga setinden güç alacak. Peki Redmi Note 10 Pro bizlere başka neler sunacak?

Orta-üst segment olarak konumlandırılan Note 10 Pro, arka tarafında 108 megapiksel ana olmak üzere, toplam dörtlü kurulumu ile gelecek. Yüksek hızda yenilemeyi desteklemesi beklenen bu telefon, aynı şekilde yine kaliteli AMOLED ekran ile donatılacak. Ek olarak 22 Wat hızlı şarjı destekleyen devasa bir 6.000 mAh pile yer verilecek. Standart modelde ise 64 megapiksel ana kamera olacak ve o da dörtlü kurulum ile gelecek.

Güncel bilgilere dayanarak yeni Redmi Note 10 serisinin, 4 Mart tarihinde sahipleriyle buluşacağı iddia ediliyor. Buna ek olarak son çıkan sızıntılara göre bir de Note 10 Pro Plus’ın varlığından söz ediliyor. Bakalım Redmi, en üst seviye olarak bilinen Note 10 Pro Plus modelini de diğer ikilinin yanında getirecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu