Akıllı TelefonlarRedmi

Redmi Note 10 Serisinin Çıkış Tarihi Resmen Onaylandı

Xiaomi’nin alt kuruluşu olan Redmi, yakın zamanda bir dizi akıllı telefon sunmaya hazırlanıyor. Başlangıçta Redmi K40 serisi ile hünerlerini sergileyecek olan şirket, daha sonra ise Redmi 10 ailesini duyuracak. İşte Note 10 ailesinin tam çıkış tarihi de bugün itibariyle onaylandı.

Redmi Note 10 çıkış tarihi belli oldu

Çinli üretici Redmi, yeni akıllı telefonlarını resmi olarak 4 Mart tarihinde piyasaya süreceğini resmen onayladı. Şirket her ne kadar tanıtım tarihinden başka bir şey açıklamasa da kaynaklar, bu telefonların dört modelden ibaret olacağını söylüyor. Bunlarda; Redmi Note 10, Note 10 5G, Note 10 Pro 4G ve son olarak da Note 10 Pro 5G.

Redmi Note 10

İddialara göre geçtiğimiz yıl Çin’de piyasaya sürülen Redmi 10X 5G, Hindistan’da Redmi Note 10 olarak adlandırılacak. Yeri gelmişken belirtelim. Çin’deki Redmi 10X’de, 5G’yi destekleyen Dimensity 820 yonga setine yer veriliyor. Peki Çin dışındaki Note 10 ailesi hangi özellikleri taşıyacak?

Açık konuşmak gerekirse Note 10 ailesi hakkında çok fazla sızıntı bulunmuyor. Ancak lansmana kısa bir süre kala Gizmochina adlı kaynak tarafından ortaya çıkarılan bir takım bilgiler var.

Gizmochina’ya göre Redmi Note 10 , yukarıda da belirttiğimiz gibi Redmi 10X 5G’nin yeniden markalanmış bir modeli olarak karşımıza çıkacak. Buna ek olarak cihaz, yüksek yenileme hızını(120) destekleyen AMOLED bir ekran ile donatılacak. Daha da önemlisi arka tarafta 108 megapiksellik bir lens yer alacak. İşte bu sayede de piyasadaki 108 megapiksel kameralı en ucuz telefonla da tanışmış olacağız.

Bu bilgiler dışında ise başka bir şey bulunmuyor. Yine de tanıtım gününe kadar yeni bir sızıntıya denk gelirsek sizlerle paylaşacağız. Takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu