Android GüncellemeRedmi

Redmi Note 9 4G Android 11 Tabanlı MIUI 12.5 Güncellemesine Kavuştu(Link)

Güncelleme bir akıllı telefonda en önemli unsurdur. Üreticiler gerek Android sistemi, gerekse kendi arayüzlerini güncelleyerek cihazlarına sürekli olarak destek verirler. Şimdi bu işin uzmanlaşmış isimlerinden Xiaomi, popüler telefonu için Android 11 güncellemesini kullanıma sunuyor. Aynı zamanda yeni arayüzü MIUI 12.5 beta da bu sürüme dahil ediliyor. Redmi Note 9 4G, merakla beklenen Android 11 güncellemesine böylece resmen kavuşmuş oluyor.

Redmi Note 9 4G Android 11’e kavuştu

Çinli teknoloji devi Xiaomi, bir süredir MIUI 12.5 beta sürümüyle meşgul. Ancak şirket diğer yandan Android 11 güncellemelerini de unutmuyor. Zira bugün beta sürümünde yeni bir güncelleme alan Redmi Note 9 4G; hem Android 11 hem de MIUI 12.5 arayüzüne de kavuşmuş oldu.

redmi-note-9-4g

Bahsi geçen Redmi Note 9 modeli, bildiğiniz üzere farklı pazarlara göre farklı adlarla piyasaya sürülmüştü. Örneğin bu cihaz; Hindistan pazarı için Redmi 9 Power, Çin pazarı içinse Redmi Note 9 4G olarak karşımıza çıktı. Sadece seri bu kadarıyla kalmayacak. Aynı zamanda bunlara Redmi 9T modeli de yakında eklenecek.

Yukarıda saymış olduğumuz telefonların üçü de aynı tasarıma ve aynı yonga setlerine sahipler. Bütün cihazlar gücünü, Qualcomm’un Snapdragon 662 yonga setinden alıyor. Şimdi sizlerde yeni Android 11ve MIUI12.5 güncellemesini cihazlarınıza kurmak istiyorsanız, aşağıda paylaşacağımız linkten paketin tam sürümünü indirebilir ve TWRP ile cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Dikkat

Not: Vereceğimiz linkteki güncelleme dosyasının, kapalı betanın bir parçası olduğunu ve hatalara açık oluğunu unutmamanızda fayda var. Ayrıca ROM yükleme hakkında bilgi sahibiz değilseniz de bu tür işlere bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz.

Redmi Note 9 Android 11 indirme linki: https://netix.dl.sourceforge.net/project/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/21.1.21/xiaomi.eu_multi_HMNote94G_HM9T_21.1.21_v12-11.zip

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu