Redmi

MIUI 12.5 Güncellemesi Popüler Bir Modele Daha Çıktı!

Xiaomi'nin yeni arayüzü MIUI 12.5, birkaç modelin ardından şimdi de Redmi Note 9 Pro 5G için yayınlandı. İşte güncellemenin detayları.

Güncelleme konusundaki aktifliğiyle ön plana çıkan Xiaomi, yeni arayüzünü kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Daha önce Mi 9T serisi ve birkaç model için daha MIUI 12.5 güncellemesini piyasaya süren üretici, bu kez de aynı güncellemeyi Redmi Note 9 Pro 5G modeli için getirdi.

Şirketin Çin’deki kullanıcılara öncelikli olarak sunduğu bu güncelleme, Android 11’i ve MIUI 12.5’in tüm yeniliklerini Redmi Note 9 Pro 5G için getiriyor.

Redmi Note 9 Pro 5G MIUI 12.5 güncellemesini aldı

Xiaomi’nin popüler akıllı telefonu Redmi Note 9 Pro 5G, 2020’nin Kasım ayında karşımıza çıkmıştı. Benzer isimde cihaz ülkemizde de şu anda bulunuyor ancak bu güncellemenin yalnızca Çin pazarına özel olduğunu belirtmekte fayda var.

MIUI 12.5
MIUI 12.5

Redmi Note 9 Pro için yayınlanan MIUI 12.5 arayüzü, bilindiği üzere MIUI 12 ve MIUI 13 arası özel bir sürüm olarak geliyor. Şirketin vaatlerine göre bu sürümde performans artışı görülürken, aynı şekilde güç tüketimi de en asgari orana indirildi. Bunun yanı sıra şirket yeni sürümle birlikte; süper duvar kağıtları, bildirimler ve arayüz tarafında pek çok yeniliği getirdi.

Şu anda Redmi Note 9 Pro’ya sunulan güncelleme, V12.5.2.0.RJSCNXM yapı numarasını taşıyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yayınlanan bu güncelleme, yalnızca Çin’deki Redmi Note 9 Pro’ları kapsıyor. Ancak Eu ROM kullanıyorsunuz bu konu sizi de yakından ilgilendirebilir. Zira Custom ROM atası olarak bilinen Eu ROM, Çin ROM’larını size farklı dillerde kullanmayı vaat ediyor.

 

Kaynak
Kaynak

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu