Android GüncellemeRedmi

Redmi Note 9S Android 11 Tabanlı MIUI 12 Güncellemesine Kavuştu

Xiaomi'nin güzide telefonlarından Redmi Note 9S, merakla beklenen Android 11 tabanlı MIUI 12 güncellemesine kavuştu.

Bir süredir Android 11 ve  MIUI 12’nin Global dağıtımlarına yönelen Xiaomi, en popüler telefonlarından Redmi Note 9S için, merakla beklenen Android 11 tabanlı MIUI 12 güncellemesini kullanıma sundu.

Redmi Note 9S Android 11’i aldı

Daha önce Redmi Note 9S’in Hindistan sürümü olan Redmi Note 9 Pro için bu güncelleme yayınlanmıştı. Ancak o zamanlarda sunulan güncellemenin, Global sürümlere yüklenmesi tavsiye edilmiyordu. Bu yüzden de herkes bugün yayınlanan sürümü beklemek zorundaydı.

Neyse ki Xiaomi çok bekletmeden Global güncellemeyi de şimdi tüm cihazlarına ulaştırmaya başladı. MIUI V12.0.1.0RJWIXM yapı numarasını taşıyan bu kararlı sürüm, 2.3GB boyutunda geliyor ve Ocak 2021 güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

Sizlerde Redmi Note 9S için bu güncellemeyi bekliyorsanız, cihazınızın ayarlarına giderek OTA yoluyla MIUI 12’yi cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak OTA yoluyla dağıtılan güncellemeler genelde kademeler halinde gelir. Bu yüzden de herkese aynı anda ulaşmaz. İşte bu noktada sizler için aşağıya indirme linkini bırakacağız ve bu güncellemeyi cihazınıza TWRP yolu ile yükleyebileceksiniz.

  • Cihaz: Redmi Note 9S
  • Sürüm: Android 11 tabanlı MIUI 12
  • Kod adı: Curtana
  • İndirme linki:

Not: Yukarıda paylaştığımız linkten güncelleme paketini manuel olarak indirebilirsiniz. Daha sonra ise TWRP aracıyla da cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Ancak daha önce ROM yükleme işleriyle ilgili bilgi sahibi olmadıysanız, bu güncellemeyi de OTA’dan beklemenizi tavsiye ederiz. Ya da çeşitli araştırmalar yaparak ROM yükleme konusunda bilgiler alabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu