RedmiYazılım

Redmi Note 9S İçin Bu Güncelleme Askıya Alındı

Geçtiğimiz günlerde Redmi Note 9S kullanıcıları için yayınlanan Android 11 güncellemesi, bazı hatalar nedeniyle geçici olarak askıya alındı.


Xiaomi, güncellemeler konusunda oldukça aktif bir üreticidir. Özellikle MIUI arayüzüyle sürekli olarak cihazlarını yeni özelliklere kavuşturan şirket, bu konuda artık ustalaşmış diyebiliriz.

Şu anda Çinli üretici yeni arayüzü MIUI 12.5 için çalışmalarını sürdürürken, aynı zamanda Global olarak dağıtımı süren Android 11 güncellemelerine de odaklanmış durumda. Ancak Redmi Note 9S kullanıcılarının yüzü bu konuda hiç gülmüyor. Sebebi açık;

Redmi Note 9S Android 11 Güncellemesi Askıya Alındı

Geçtiğimiz ay sınırlı sayıda Redmi Note 9S kullanıcılarına Android 11 güncellemesi yayınlayan şirket, müşterilerinin yüzünü de güldürmeyi başarmıştı.

Ancak bu güncelleme sınırlı olduğu için herkesin alması biraz zaman gerektirecekti. Çünkü şirket kararlı beta olarak sunduğu Android 11 yapısını, herhangi bir sorun görmediği taktirde diğer kullanıcılara ulaştıracaktı. Fakat bir anda her şey tersine döndü.

Kararlı beta yapısında çeşitli hatalara rastlayan Xiaomi, Redmi Note 9S için Android 11 güncellemesini askıya aldı. Bu durum karşısında çok fazla tepkiye maruz kalan Xiaomi modaraterleri ise, kullanıcılara sabırlı olmaları gerektiğini vurguladı.

Redmi Note 9S

Normal şartlarda Hindistan’daki kullanıcılar Android 11 güncellemesine çoktan kavuştu. Orada Redmi Note 9 Pro olarak adlandırılan bu telefon, Global sürüm ile aynı. Ancak yine de şirket, Hindistan sürümüne sahip güncellemeleri kendi Note 9S modellerine yüklemelerini tavsiye etmiyor. Bunun içinde kararlı yapının çıkmasını sabırla beklemeniz gerekiyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu