OPPO

OPPO Reno6 Pro Yeni Güncellemeyle 19 GB RAM’e Genişledi!

OPPO'nun sanal bellek teknolojisi, yeni ColorOS güncellemesiyle OPPO Reno6 Pro modelinin belleğini 19 GB'a yükseltti.

OPPO başarılarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Çinli üretici akıllı telefonlardaki başarısını aynı keza yazılımda da gösteriyor. Geçtiğimiz ay OPPO Reno6 Pro modelini piyasaya süren üretici, ColorOS 11.3 güncellemesiyle çok ilginç bir şeye imza attı.

Son yıllarda bellek genişletme teknolojisi üzerine çalışan OPPO, ColorOS 11.3 güncellemesiyle Reno6 Pro modelinin RAM’ini çok yüksek seviyede genişletti.

Reno6 Pro ColorOS 11.3 ile 7 GB fazladan RAM kazandı

Güncellenen Reno6 Pro artık 7 GB’a kadar RAM genişletmeyi destekliyor. Normalde 12 GB RAM’e sahip olan cihaz sanal bellek sayesinde fazladan 7 GB RAM kazandı ve 19 GB’a kadar ulaştı. Bu daha önce hiçbir telefonda görülmedi ve ilk olarak OPPO’dan böyle bir şeye şahit oluyoruz.

Bellek genişletme teknolojisi nedir

Resmi bilgilere dayanarak konuşacak olursak bellek genişletme, akıllı telefonun kullanımı sırasında hafızanın yeterli olmadığı durumlarda, depolama alanının bir kısmını geçici olarak RAM olarak kullanmaya olanak tanıyan bir araçtır.

OPPO Reno6 Pro

Bu teknolojiyi kullanan telefonlar ile daha fazla uygulamayı üst düzey performansta açmak, aynı zamanda en iyi deneyimi yaşamakta mümkün hale geliyor.

Sizlerde OPPO Reno65 Pro kullanıcısıysanız ”Telefon hakkında” kısmına gelip, bellek genişletmeyi açıp boyutu seçerek bu özellikten yararlanabilirsiniz. Ancak güncelleme şu anda sadece Çin’deki kullanıcılar için sunuldu.

 

Yunus Çakır

Teknolojiyi hayatının merkezine alan liseli bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu