Akıllı TelefonlarAndroidAsusTeknoloji Haberleri

ROG Phone 4 Büyük Pil ve Şarj Gücüyle Geliyor!

Yıllardır akıllı telefon sektöründe olan; ancak beklenen başarıyı bir türlü sağlayamayan Asus, Çinlilerin aksine yılda birkaç model tanıtıyor. Şirketin en güçlü serisi ise ROG Phone oluyor. İşte yeni ROG Phone 4 hakkında bildiklerimiz!

Tayvan merkezli teknoloji devi Asus, yeni oyuncu telefonunu yavaş yavaş netleştiriyor. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında ROG Phone 3 modelini tanıtan şirket, geçtiğimiz günlerde yeni model ile ilgili ilk paylaşımını yapmıştı. Bu paylaşımdan hemen önceyse Geekbench testinde boy gösteren Asus ROG Phone 4, şimdi de pil gücü ve hızlı şarj teknolojisi ile gündemde.

gsmarena 002 1

Geekbench testinde Snapdragon 888 yonga ve 8GB RAM ile birlikte görülen ve kutudan Android 11 ile çıkacağı netleşen Asus ROG Phone 4, “ASUS_l005DA” model numarası ile resmiyet kazanacak. Tek çekirdekte 1081 puan, çok çekirdekte ise 3584 puan alan telefon, şirketin yaptığı paylaşımla doğrulandı. Üstelik şarj ve pil teknolojisi de telefonun oyunculara yönelik olduğunu kanıtladı.

gsmarena 004 2

Weibo’da Digital Chat Station tarafından yapılan sızıntıya göre 6.000 mAh kapasiteli bir pil ile gelecek olan ROG Phone 4, oldukça iddialı bir şarj teknolojisini de beraberinde getiriyor. 60W veya 65W hızlı şarj ile birlikte tanıtılması beklenen telefon, Çin’in 3C sertifikasını da alarak 5G destekli olacağını herkese gösteriyor. Bunların dışında yapılan sızıntı, 6.000 mAh kapasiteli pilin iki hazneli olacağını belirtiyor (3.000*2).

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu