Akıllı Telefonlar

Rog Phone 5 Modelinin İsmi Onaylandı! 6.000 mAh’lik Canavar Yolda

Snapdragon 888’li oyuncu telefonlar için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Black Shark, Rog Phone ve Red Magic gibi modeller, gelişmiş özellikleri ile tanıtılmak için  artık gün sayıyorlar. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Asus’un yeni Rog Phone modeli hakkında çeşitli sızıntılara denk gelmiştik. Şimdi ise gündem yine bu telefonla tekrardan hareketlilik kazanmaya başladı.

Rog Phone 5 onaylandı

Bugün Asus yetkilileri tarafından, yeni oyuncu telefonun Rog Phone 4 ismini atlayıp, direkt olarak Rog Phone 5‘e geçeceği bildirildi. Yani geçtiğimiz haftalarda görmüş olduğumuz bu telefon, Rog Phone 5 adıyla piyasaya sürülecek.

Rog Phone 5

Asus’un yeni oyun canavarı olan bu telefon, özellikle devasa bataryası ile ön plana çıkıyor. Sanayi ve Bilgi Teknoloji Bakanlığının resmi verilerine göre Rog Phone 5’de, 6.000 mAh’lik devasa bir pile yer verilecek. Bu, şimdiye kadar Rog serisindeki en büyük pile sahip model olacak.

Buna ek olarak yeni Rog Phone 5, Magic 14’e benzer bir Anime Matrix aydınlatma efektine sahip olacak. Öte yandan arka taraftaki ”Tencent” kelimesiyle de, yeni cihazın yine ”Tencent Games” iş birliği ile yapıldığını da bir kez daha görebileceksiniz.

Gücünü Snapdragon 888’den alacak olan bu telefon, 6.78 inçlik OLED bir ekran ile donatılacak. Diğer yandan cihazın boyutu, 172.83mm x 77.25mm x 10.29mm ölçülerinde olacak ve süper hızlı şarj ile desteklenecek. Aynı zamanda ekranın da en az 120Hz’lik bir yenileme hızına sahip olması bekleniyor.

Rog Phone 5

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu