SamsungAkıllı Telefonlar

Samsung Çıtayı Arşa Çıkarıyor; 200 Megapiksellik…

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Samsung, kamera konusunda bir kez daha piyasaya damga vuracak. 108 megapikselin ardından şimdi de 200 megapiksellik lensler geliyor…

2019 yılında Samsung, hatırlarsınız karşımıza dünyanın ilk 108 megapiksellik lensleri ile çıkmıştı. O zamandan beri pek çok telefona yerleştirilen bu lensler, özellikle geniş açısıyla ve 50 kata kadar yakınlaştırmasıyla oldukça başarılı işler ortaya koydu. Şimdi ise Koreli üretici, daha iyi bir deneyim sunmak ve piyasaya tekrardan damga vurmak için yeni lens teknolojisini duyurmaya hazırlanıyor. Raporlara göre Samsung, 200 megapiksellik lensler üzerine çalışıyor.

Samsung 200 megapikselli kameralar üzerine çalışıyor

Pek çok sızıntısında yanılmayan ve oldukça sözü geçen kaynaklardan Ice Universe, Samsung’un 200 megapikselli kameralar üzerine çalıştığını iddia etti. Hatta tanıtımın da kısa süre sonra gerçekleşeceğini duyurdu.

 

s 45ba0296d1d5428c8834e0522fcd8c66 1

Ice Universe’nin raporuna göre Samsung, bu yıl içerisinde pek çok çözünürlüğe sahip çeşitli kamera sensörlerini piyasaya sürecek. Özellikle bunların arasından 200 megapikselli olan lens, gelecekteki amiral gemilerinin kamera ihtiyaçlarını karşılamaya gelecek. Tabii bunu ilk kullanan üretici de, muhtemelen yine Xiaomi olacaktır.

Bildiğiniz üzere Samsung, son olarak 2019 yılında karşımıza ISOCELL Bright HMX sensörlü 108 megapiksellik bir kamera ile çıkmıştı. Bunu kullanan ilk akıllı telefonda, Xiaomi Mi Note 10 Pro modeli olmuştu. Yüksek çözünürlüklü lense sahip olan bu telefon, piyasada da adından sıkça söz ettirdi.

Şimdi ise Samsung’un 200 megapiksel çözünürlüklü lensleri geliyor. Daha önceki olayları da göz önünde bulundurduğumuzda bu lens, Mi Note 11 ya da Mix 4 gibi modellerde ortaya çıkabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu