Teknoloji HaberleriSamsung

Samsung Display Bilgisayarlar İçin Bir İlke İmza Atacak

Teknoloji sözünün geçtiği her yere ayak basan Samsung, akıllı telefonlara ek olarak, bilgisayar sektöründe de adından sıkça söz ettiriyor. Bugün gelen bilgiye göre Koreli üreticinin ekran üretme bölümü Samsung Display, bir ilke imza atacak.

Samsung’un akıllı telefon pazarındaki başarısı saymakla bitmez. Yenilikçi ve geliştirmeye sürekli olarak açık olan dev üretici, telefonlarının yanı sıra; yonga seti, ekran vb. gibi alanlarda da faaliyet gösteriyor. Özellikle ekran konusunda artık ustalaşmış bir isim olan Samsung, amiral gemilerindeki yüksek kaliteli ekranlarıyla her yıl zirveye oynuyor. Şimdi de Samsung Display tarafından yapılan bir açıklamaya göre Koreli üretici, dizüstü bilgisayarlar için yüksek çözünürlükte ekranlar üretmeye başlayacak.

Samsung Display dizüstü bilgisayarlar için OLED ekran üretecek

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bugün yaptığı bir açıklama ile dizüstü bilgisayarlar için yüksek kaliteye ve yenileme hızına sahip OLED ekranlar üreteceklerini duyurdu. Bu açıklama, Samsung Display CEO’su Joo Sung Choi’den geliyor.

Sung’a göre dizüstü bilgisayarlar için üretilecek ekranlar; 90Hz yenileme hızına sahip olacak ve OLED paneller ile donatılacak. Aynı zamanda bu, dizüstü bilgisayarlar üzerinde yapılan ilk büyük yükseltme olacak.

Samsung tarafından üretilecek olan Panellerin boyutlarının, başlangıçta 14 inç olacağı söyleniyor. Bunun dışında ise; çözünürlük, en boy oranları ve diğer teknik detayları da çok gizli tutuluyor. Samsung Display CEO’su Sung, yeni ekranların mükemmel görüntü kalitesi sunacağını vaat ediyor. Aynı zamanda 90Hz yenileme hızına sahip OLED ekranların, 120Hz yenileme hızına sahip LCD panellerle karşılaştırabilir derecede güçlü olduğunu da iddia ediyor. Ek olarak bu tip ekranlar, çok küçük kalınlıklar ile karşımıza çıkacak.

Samsung Display

 

Peki bu ekrana sahip bilgisayarlar ne zaman gelecek?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un hazırlamış olduğu bu yeni nesil OLED ekranlar, 2021’in ikinci çeyreğinde pazara sunulacak. Ancak bu ekranların hangi Latoplarda kullanılacağı şu an için bilinmiyor. Daha fazla detay için beklemek en iyi çözüm olacaktır diye düşünüyoruz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung 90Hz’lik OLED ekranları ile diğer üreticilerin taleplerini karşılayabilecek mi? Yorumlarda belirtiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu