Akıllı TelefonlarSamsung

Samsung Twitter Hesabındaki Galaxy S21 Paylaşımı Olay Oldu

Merakla beklenen Galaxy S21 serisine bu akşam nihayet kavuşacağız. Ancak bu cihazların lansmanından önce ortaya çok ilginç şeyler çıktı.

 

Samsung’un Kuzey Amerika şubesinden atılan Tweet, ortalığı fena halde karıştırdı. Galaxy S21 serisinin duyurusunu hatırlatmak isteyen yetkili, bu postu Apple’ın iPhone modelinden paylaştı. Hal böyle olunca takipçiler bu paylaşımın altına, oldukça sert tepkiler verdiler.

Bilindiği üzere Galaxy S21 serisinin tanıtımı bugün 18.00‘da gerçekleşecek. Şirketin neden bu kadar erken lansmana gittiğini herkes zaten biliyor. Malum geçtiğimiz yıl pandemi süreci mobil sektörü de fena şekilde zarara uğrattı. Durum vaziyet bu olunca da şirketler, yeni yılda yaralarını erkenden kapatmanın peşine düştü. İlk olarak Xiaomi, Mi 11 amiral gemisi ile karşımıza çıktı. Daha sonra bugün ise Samsung’un yeni nesil Galaxy modellerini göreceğiz. Neyse şimdi tekrardan konumuza dönüş yapalım…

Galaxy S21

Olay zaten yukarıda apaçık ortada. Zira paylaşımı yapan bu kişi, Apple’ın iPhone modelini kullanırken yakayı ele veriyor. Muhtemelen Samsung, Kuzey Amerika’da görevli olan bu personeli işten çıkaracaktır. Çünkü şirketin adını lekeleyecek bir durum söz konusu ve kim olsa böyle bir durumu kaldırmaz.

Genelde Samsung’un bu tip durumlarına önceki yıllardan da aşinayız. Hatırlarsınız 2013 yılında S4 reklamı için anlaşılan ünlü bir tenisçi de, iPhone kullanırken görüntülenmişti. En yakın tarihe gelecek olursak 2018’de de benzer bir olaya şahit olmuştuk. Koreli üreticinin 2018 yılında anlaşma yaptığı bir ünlünün elinde de röportaj esnasında iPhone X vardı. Tabii Samsung’da bu kişiye dava açarak gerekli yerlere başvurmayı ihmal etmedi. Muhtemelen bugün paylaşılan Tweet içinde gerekli cezalar verilecektir diye düşünüyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu