Samsung

Samsung MWC 2021 İçin Kararını Verdi!

Koronavirüs salgını MWC 2021 etkinliğini ikinci kez vuracak. Güney Koreli Samsung, bu yıl düzenlenecek etkinlikte fiziksel olarak yer almayacak.

Akıllı telefon pazarında bu sene satışlar oldukça iyiydi. Çünkü insanlar sürekli olarak teknolojiye bağlı kaldı ve gününün çoğu zamanını da telefon, tablet ve diğer ürünlerle geçirdi. Ancak pandemi yüz yüze gerçekleşen pek çok şeyi olumsuz etkiledi. İşte MWC 2020’de bu kurbanlardan biri oldu. Şimdi ise aynı durum MWC 2021 etkinliğinde de görülecek gibi. Çünkü pek çok şirket bu etkinliğe katılmayacağını duyurdu. Buna bugünden itibaren Koreli üretici Samsung da dahil oldu.

Yabancı basında çıkan haberlere göre Samsung, MWC 2021 etkinliğine fiziksel olarak katılmayacak. Covid-19 gerekçesi ile sağlığı ön plana çıkaran şirket, etkinliğe yalnızca online olarak dahil olacak.

samsungdan 2021 mwc icin aciklama

Samsung MWC 2021’i online gerçekleştirecek

GSM Derneği tarafından düzenlenen MWC 2021, geçen yılda ne yazık ki yüz yüze gerçekleşmedi. GSM bu konu için çok fazla mücadele etti fakat şirketler etkinliğe katılmaktan çekildi. Muhtemelen bu sene de aynı strateji olacak. Zira Sony ve Google gibi teknoloji devleri şimdiden bu etkinliğe katılmayacağını açıkladı. Samsung’da buna dahil olunca artık geriye sadece birkaç şirket kalıyor. Huawei ve Xiaomi gibi Çinlilerde eğer geri çekilrse, muhtemelen MWC 2021 tekrardan iptal olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu