Akıllı TelefonlarSamsung

Samsung’dan Galaxy Note Serisi İçin Çok Önemli Açıklama

Son yıllarda Galaxy Note serisine veda edileceğiyle ilgili haberler ortada dolaşıyordu. İşte Samsung bu konuya geç de olsa açıklık getirdi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, sizlerin de bileceği üzere her yılın ikinci çeyreğinde Galaxy Note serisi telefonlarını piyasaya sürer. Şirketin ”S” serisinden daha iyi özelliklere sahip olan bu telefonları, son birkaç yıldır terk edileceğiyle ilgili gündemde. İşte Samsung’da kafadaki tüm bu soru işaretlerini nihayet geç de olsa gideriyor.

Galaxy Note Serisi İçin Önemli Açıklama

Galaxy S21 serisinin varlığının ortaya çıkmasından bu yana, Note serisinin biteceğiyle ilgili sızıntı bombardımanları sürekli olarak devam etti. Hatta Koreli üretici, ilginç bir şekilde Galaxy S21 Ultra’ya S-pen desteğini yer vererek bu sızıntıları doğrulamış oldu. Ancak S21 Ultra tanıtıldıktan sonra Galaxy Note serisinin biteceğiyle ilgili resmi bir açıklama henüz yoktu. Ta ki bugüne kadar….

Güney Kore’de bir toplantı düzenleyen Samsung, ”Galaxy Note” serisinin gelip gelmeyeceği ile ilgili nihayet resmi bir açıklama yaptı. Bu bağlamda şirketin en iyi serisi olan Note ailesi, bu yıl karşımıza çıkmayacak. Yani 2021 yılında yeni bir Note serisi telefon görmeyeceğiz. Şimdi herkesin aklında tek bir soru. Peki başka zaman Note serisi olacak mı?

Samsung CEO’su Dong-Jin Koh’un açıklamalarına göre Note serisi tamamen bitmeyecek. Sadece 2021 yılında yeni bir model görmeyeceğimiz dile getirildi. Yani Koreli üreticinin vaatlerine göre 2022 yılında yeni bir Note serisi ile tanışabiliriz. Tabii o zamana kadar işin rengi de değişebilir. Çünkü Galaxy Z Fold serisi ve diğer orta segment modellerde, yakın zamanda Galaxy Note serisine özgü S-pen desteğini alacak. Bu yüzden 2022’de de bir ihtimal Note serisinin göremeyebiliriz.

Özetle Samsung, 2021 yılında Note serisi bir telefonu piyasaya sürmeyeceğini belirtiyor. Ancak yonga seti sıkıntısı olmaz ise, 2022 yılından itibaren yeni bir Note serisi görmemiz mümkün olacak. İşte tüm bunlar için de sabırla beklememiz gerekecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu