TabletSamsung

Samsung’dan İlk Katlanabilir Tablet Geliyor: Galaxy Z Fold Tab

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, önümüzdeki aylarda ilk katlanabilir tableti Galaxy Z Fold Tab modelini piyasaya sürecek.

Katlanabilir akıllı telefonlarıyla piyasaya damga vuran Samsung, şimdi de ilk katlanabilir ekranlı tabletiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. İddialara göre şirket, önümüzdeki günlerde Galaxy Z Fold Tab modelini piyasaya sürecek.

Galaxy Z Flip ve Z Fold serisiyle katlanabilir ekranlı kategoriye sahip olan Samung, bu seriye bir de Galaxy Z Fol Tab adındaki tabletini ekleyecek. Ancak bu tabletin tasarımı diğerlerinden çok daha gelişmiş olacak.

Galaxy Z Fold Tab Üçe Katlanabilen Ekranla Gelecek

Yabancı kaynaklardan Gizmochina, Güney Koreli şirketin katlanabilir tableti hakkında ilk bilgileri verdi. Bu bilgilere göre Galaxy Z Fold Tab, ilk kez üçe katlanabilir bir ekran tasarımıyla gelecek.

Galaxy Z Fold ve Z Flip serisinde ikiye katlanabilen tasarım kullanılırken, şirketin yeni tableti ilk defa üçe katlanabilen bir tasarımı kullanacak. Ayrıca bu tablet, Note serisine özgü olan S-Pen kalemini de destekleyecek.

Galaxy Z Fold Tab
Galaxy Z Fold Tab Samsung’un ilk katlanabilir tableti olacak

İddialara göre Z Fold Tab’da, Samsung’un yeni nesil UTG cam teknolojisine yer verilecek. Bu ekran, S-Pen desteği için gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılıyor. Hatta dayanıklılık konusunda da öncekilere göre biraz daha iyi olduğu iddia ediliyor.

Tanıtım tarihi hakkında ise şu an için net bir bilgi yok. Ancak gelen bilgilere göre şirket bu tabletini, Temmuz ayında tanıtacağı Z Fold 3 modelinin beraberinde piyasaya sürecek.

Bakalım şirket farklı tasarımdaki bu tabletiyle başarı yakalayabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu