SamsungTablet

Samsung’un Bütçe Dostu Galaxy Tab A7 Lite Modeli Çok Yakında Geliyor

FCC sertifika listesinde ortaya çıkan bir listeye göre Samsung, önümüzdeki günlerde uygun fiyatlı Galaxy Tab A7 Lite modelini piyasaya sürecek.

Samsung, tablet kategorisine yakın zamanda yeni bir model daha ekleyecek. Geçtiğimiz yıllardan aşina olduğumuz Galaxy Tab A7 modelinin, önümüzdeki günlerde bütçe dostu bir versiyonu çıkacak. Bugün FCC sertifika sitesinde temel özellikleriyle onaylanan bu cihaz, Galaxy Tab A7 Lite olarak gelecek ve bütçe dostu fiyata sahip olacak.

Galaxy Tab A7 Lite Özellikleri

SM-TA220 model numarasına sahip olan Galaxy Tab A7 Lite, FCC’nin veri tabanında temel özellikleri ile görüldü. Wifi ve LTE bağlantılarını desteklemesi beklenen bu model; gerek teknik özellikleri, gerekse cazip fiyatıyla tüm kullanıcılara hitap edecek.

Galaxy Tab A7 Lite

Raporlara göre Galaxy Tab A7 Lite, 2.4GHz ve 5GHz olmak üzere çift bantlı Wifi desteğiyle gelecek. Sertifika bilgilerinde Bluetooth hakkında bilgilere tam olarak değinilmese de bu tablet, Bluetooth 5.0 desteğine sahip olacak. Sadece bu kadarıyla bitmiyor. Aynı zamanda hızlı şarj ve pil kapasitesi hakkında da elimizde bir takım bilgiler var. Bu bilgilere göre düşük bütçeli Tab A7 Lite, 15W hızlı şarjı destekleyen 5.100 mAh’lik bir pile donatılacak.

Tasarım olarak ince ve hafif bir yapıda olması beklenen A7 Lite, FCC’de çıkan bilgilere göre; 212,53mm uzunluğunda ve 124.7mm’de genişliğinde  olacak. Bu bağlamda Tab A7 Lite, 10.4 inçlik Tab A7’den daha küçük olan bir ekran ile gelecek. Her ne kadar sertifika da belirtilmese de, muhtemelen 9.7 inç boyutunda olacaktır diye tahmin ediyoruz.

Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite’ın diğer donanımsal özellikleri hakkında çok fazla sızıntı yok. Ancak giriş seviyesi segmentte yer alacak olan bu tablet, düşüncelerimize göre Qualcomm 4xx serisi yonga seti ile desteklenecek ve 2/3GB RAM ile gelecektir. Dahili hafıza da muhtemelen 32/64GB olacaktır diye umut ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu