Akıllı TelefonlarSamsung

Samsung’un Esnek Telefonlarından Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2 Yeni Detaylarıyla Gündemde

Önümüzdeki aylarda resmiyet kazanması beklenen Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2'nin, yeni detayları sızdırıldı.

Samsung, akıllı telefon pazarına bu yıl esnek ekranlı cihazları ile damga vuracak. Bir süredir esnek ekranlı telefonlar üzerine çalıştığı söylenen Koreli üretici, iki yeni telefonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bunlardan biri Galaxy Z Fold 3, diğeri ise Galaxy Z Flip 2.

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2 geliyor

Samsung’un yaklaşan esnek telefonlarından Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 2, bazı detayları ile Sammobile tarafından açığa çıkarıldı. Öncelikle SM-F926 model numaralı cihazdan bahsedelim. Bu telefon, uzunca süredir çeşitli kaynaklar tarafından defalarca kez gündeme getirildi. Şimdi ise Sammobile, SM-F926 modelinin Z Fold 3 olduğunu ve bu yıl piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Galaxy Z Fold 3, raporlara göre kitap şeklinde esneyen bir tasarıma sahip olacak. Cihazın içe bakan ekranı 7.55 inç boyutunda olurken, dışa bakan ekranı ise 6.21 inç boyutunda olacak.  Ek olarak kullanıcılar, tıpkı S21 Ultra’da olduğu gibi ücret karşılığında S-pen’e de sahip olabilecekler.

Galaxy Z Fold 3

Galaxy Z Flip 2’nin sızan özellikleri

Fold 3’de olduğu gibi, Z Flip 2’de birkaç kez sızdırıldı. SM-F711 model numarasını taşıyacak olan bu telefon ise, kapaklı tasarıma sahip olacak ve 128/256GB’lık dahili hafıza seçenekleri ile karşımıza çıkacak.

Tüm bunlara ek olarak her iki cihazda, Android 11 tabanlı One UI 3.5 arayüzü ile kutudan çıkacak. Ayrıca resmi sunumda, beklenenden erken gerçekleşecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu