Akıllı Telefonlar

Sharp Aquos R6 Leica Kameralarla Geliyor! İşte Görselleri

Geçtiğimiz yıl karşımıza Sharp Aquos 5 ile çıkan üretici, şimdi ise yeni modeli Sharp Aquos 6 cep telefonunu hazırlıyor. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarında adına pek aşina olmadığımız bir üretici yer alıyor. Genellikle ev eşyası ve diğer ürünlere odaklı çalışan Sharp, son yıllarda akıllı telefonlar üzerine de çalışmaya başladı. Zira şirket geçtiğimiz yıl Sharp Aquos 5 modeliyle de ilk siftahını açtı. Şimdi ise sızıntılar yeni Sharp Aquos R6 modelinin geleceğini doğruladı.

Genellikle kameralar ve diğer donanımlar ilgili sızıntılar yapan @nokishita_c, bugün ise yaklaşmakta olan Sharp Aquos R6 modelinin sızıntılarını paylaştı.

Sharp Aquos 6 netleşiyor

Kaynak tarafından paylaşılan görseller cihazın tasarımı ve kamera sistemi hakkında bir takım bilgiler sağlıyor. Bu bağlamda yaklaşmakta olan Sharp Aquos 6, Huawei’nin işbirliği yaptı Leica kameralar ile piyasaya sürülecek.

Tasarım olarak ise gövdenin biraz kalın olduğunu, kenarların ise kavisle kaplı olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Ayrıca cihazın ön tarafında günümüz modası delikli tasarımın olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Sharp Aquos R6 LEICA kameralarla gelecek
Sharp Aquos R6 LEİCA kameralarla gelecek

Tanıtım tarihi hakkında ise sızıntıyı yapan kişi yine bir takım bilgi veriyor. Bu bilgiye göre Sharp Aquos R6, 10 Mayıs tarihinde piyasaya sürülecek.

Sharp R5G özellikler

Geçen yıl piyasaya sürülen Sharp R5G; Snapdragon 865 yonga setinden güç alıyor. İşlemciye ek olarak cihaz, 6.5 inç QHD+ ekran ile donatılıyor. Ayrıca cihazın ön tarafında da damla çentik tasarımına yer veriliyor.

Arka tarafına dört kamera ile gelen Sharp R5G’ye; 12 Megapiksel ana, 12 Megapiksel telefoto ve 48 Megapiksel ultra geniş açı lens eşlik ediyor. Cihazda bir adette ToF sensörü bulunuyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu