AppleAkıllı Telefonlar

Siri Apple’ın Yeni Ürün Lansman Tarihini Açıkladı

Apple'ın sesli asistanı Siri, bugün ilginç bir şekilde şirketin düzenleyeceği ürün lansmanını kullanıcılara bildirdi. İşte beklenen ürünler.

Apple, Siri uygulamasıyla bugün ilginç bir olaya imza attı. ABD menşeili şirket, 20 Nisan’da yebi bir etkinlik düzenleyeceğini sesli asistan yoluyla duyurdu.

Siri tarafından bildirilen bu etkinlik tarihinde, yeni iPad Pro modelleri ve AirTags takip cihazının tanıtılması bekleniyor.

Siri’den Lansman Sürprizi

Kullanıcılar artık ”bir sonraki Apple konferansı ne zaman ” diye sorduğunda, Siri bunu 20 Nisan olarak söylüyor. Aynı zamanda toplantının Apple’ın California’daki merkezinde olacağına kadar da detay veriyor.

Normal şartlarda Apple’ın sesli asistanı Siri, bu tip duyurularda kullanıcıyı şirketin resmi hesabına yönlendirir. Ancak önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan etkinliğin bu asistan tarafından yapılması kullanıcıları bir hayli şaşkına çevirdi.

Siri
Siri Apple’ın 20 Nisan’da lansman düzenleyeceğini açıkladı

Ürünlere gelecek olursak Apple, lansman günü dışında neleri tanıtacağını açıklamadı. Ancak şirketin geçmişine göz attığımızda hangi ürünlerin geleceğini tahmin etmek pek de zor değil. Bu bağlamda teknoloji devi Apple, muhtemelen 20 Nisan’da merakla beklenen yeni iPad Pro modelini duyuracak.  Ek olarak şirket, yeni takip cihazı olan AirTag ürünü de bu lansmanda tanıtacak.

iPad Mini Pro Geliyor

Şu anda Apple’ın iPad ürün yelpazesi düşükten yükseğe doğru gidiyor. Örneğin en başta iPad bulunurken, daha sonra iPad Mini, iPad Air ve iPad Pro modelleri geliyor. Bunların arasından Pro serisi en üst düzey özelliklere sahip, 11 ve 12.9 inç boyutlar ile gelen ve  tam ekran tasarımını benimseyen en iyi tabletler diyebiliriz. Zira serinin dışında da rakibi yok denecek kadar az.

Yukarıda saydıklarımız dışında bir de iPad Mini Pro modelinin olacağı söyleniyor. Güvenilir kaynaklara göre Apple’ın bu tableti, Ar-Ge aşamasından geçerek şu an P2 tasarım aşamasına gelmiş durumda. Yakında ise DVT testlerine de girerek tasarım doğrulama testlerini bitirmiş olacak. En son ise PVT adı verilen Üretim Doğrulama Testlerine sokulacak. Buradan sonra ise artık tanıtım için gün saymaya başlayacak.

Güncel bilgilere göre Apple’ın bir sonraki iPad Pro Mini tableti, bir önceki iPad Mini 6’ya nazaran daha küçük bir boyutla gelecek. 8.7 inçlik ekran boyutuna sahip olan bu tablet, 9,15 inçlik Mini 6’dan biraz daha küçük olacak. Aslında bu duruma çok da şaşırmamak gerek. Zira piyasada bulunan iPhone 11 Pro’da, iPhone 11’den 0,3 inç daha küçük boyut ile geldi. Bu yüzden yeni iPad Mini tabletinde küçük olacak olması gayet normal.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu