QualcommAkıllı Telefonlar

Snapdragon 888 Plus Geekbench Testlerinde Görüldü!

Qualcomm'un bir sonraki amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 888 Plus, çeşitli söylemlerin ardından Geekbench testlerinde görüldü.

Akıllı telefonların yonga seti ihtiyaçlarını karşılayan Qualcomm, en yeni işlemcisi Snapdragon 888 Plus için kolları sıvadı.

ABD’li üreticinin yeni yonga setine dair haberler aslında çok önceden de ortaya çıkmıştı. Ancak bugün sızdırılan Geekbench test raporları, bu işlemcinin daha da yaklaştığını tekrardan gösterdi.

Qualomm, Snapdragon 888 Plus işlemcisini hazırlıyor

Geekbench verilerine baktığımızda ne yazık ki yeni işlemcide çok fazla fark olmayacağa benziyor. Snapdragon 888 ile Plus arasındaki temel fark, CortexX1 çekirdeğinin mevcut işlemciye kıyasla biraz daha iyi çalışması. Şu anda kullanılan Snapdragon 8888 2.84 GHz hıza kadar çalışırken, bir sonraki Snapdragon 888 Plus ise 3 GHz frekansında çalışacak.

Snapdragon 888 Plus
Snapdragon 888 Plus, Geekbench test raporları

Qualcomm’un fark yaratan en iyi yonga seti hiç şüphesiz Snapdragon 865 Plus’ta idi. Şirket bu yonga setini mevcut Snapdragon 865’e kıyasla her konuda daha da fazla geliştirdi. En önemlisi de bağlantılar da bu yonga setiyle birlikte güçlendirildi.

Snapdragon 865 işlemcide Bluetooth 5.1 ve Wi-Fi 6 bağlantılarına yer veren üretici, Snapdragon 865 Plus ile birlikte; Bluetooth 5.2 ve Wi-Fi 6E desteğini getirdi. Ancak bundan sonraki sürümlerde çok fark yaratan değişikliklere yer verilmediğini de belirtelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu