QualcommAkıllı Telefonlar

Snapdragon 888 Pro Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Qualcomm'un bir sonraki yonga seti Snapdragon 888 Pro hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. İşte çıkış tarihi ve daha fazlası...

Akıllı telefonların çip ihtiyacını karşılayan Qualcomm, son olarak karşımıza Snapdragon 870 işlemcisiyle çıktı. Snapdragon 888’in alt bir versiyonu olarak gelen bu işlemci, pek çok orta-üst seviye modellere şu anda güç veriyor. Ancak Qualcomm, şimdi de yeni amiral gemisi yongası Snapdragon 888 Pro üzerine çalışmaya başladı. Bu yonga seti, ilk bilgileriyle gün yüzüne çıktı.

Qualcomm Snapdragon 888 Pro Sızdırıldı

Çin’in güvenilir kaynaklarından Dijital Sohbet İstasyonu, SD888 Pro yonga setinin test edilmeye başladığını ve 3. çeyrekte de bu işlemciye sahip modellerin geleceğini iddia etti.

Daha önceki verilerden yola çıkarsak Qualcomm, Snapdragon 8 serisi işlemcilerin genelde yeni bir versiyonunu da piyasaya sürer.

Snapdragon 888 Pro
Snapdragon 888 Pro yakında çıkacak

Örneğin Snapdragon 855’den sonraki tüm yonga setleri, ”Plus” sürümleriyle birlikte karşımıza çıktı ve çıkmaya da devam ediyor. Hatırlarsınız Snapdragon 865 ve Snapdragon 865 Plus yonga setleri de piyasaya sürülmüştü. Son olarak Qualcomm, Snapdragon 888 işlemcisini de Pro versiyon ile yükseltecek.

Snapdragon 855 Plus ve Snapdragon 865 Plus’ın yüksetlmelerinden yola çıkarsak Qualcomm, Snapdragon 888 Pro modelini standart versiyona göre biraz daha güçlendirecektir. Örneğin yine Samsung’un 5nm’lik işlem sürecinden geçebilir. Ayrıca CPU frekansı iyileştirilecek ve genel performansta Snapdragon 888’den daha iyi olacaktır diye tahmin ediyoruz.

GAlaxy Z Fold 3 SD888 Pro ile gelebilir

Samsung’un bir süredir üzerine çalıştığı Galaxy Z Fold 3, piyasaya Qualcomm’un en yeni işlemcisiyle sürülebilir. Zira üçüncü çeyrekte gelmesi beklenen bu telefonun, artık çok daha iyi  bir yonga setine sahip olmasını beklemek abartı olmaz.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Ciç bu konuda kendini cok geliştirdi piyasayı komple alıcaklar yakında samnsung ve iphone gibi modeller artık kalmıcak piyasada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu