DonanımQualcomm

Snapdragon 888 Pro Resmen Yolda! Qualcomm Asıl Kozunu Şimdi Oynayacak

Şu an kullanılan Snapdragon 888'in yeni sürümü yolda. İşte Snapdragon 888 Pro hakkında ilk detaylar;

Bu yıl Snapdragon 888 yongasıyla akıllı telefon pazarında rekabeti başlatan Qualcomm, görünüşe bakılırsa kısa süre içinde ikinci kozunu da oynamaya başlayacak. Güvenilir kişilerden biri ve ünlü bir blog sitesinin sahibi olan Roland Quandt, Qualcomm’un ” QRD8350” adlı yeni bir ürün kodunu ortaya çıkardı. XDA geliştiricileri tarafından keşfedilen bu kod, Snapdragon 888 Pro veya Snapdragon 888 Plus’ın habercisi…

Snapdragon 888 Pro Geliyor

Şu anda piyasada halihazırda bulunan Snapdragon 888, SM8350 kod adını taşıyor. Bu bağlamda yeni sızdırılan QRD8350 Pro’nun da Snapdragon 888 Pro olacağı gayet normal karşılanabilir. Zira serinin devamlılığını taşıyan bu kod adı, yeni yonga setinin geleceğinin en doğru kanıtı diyebiliriz.

Geçtiğimiz yıla dönecek olursak eğer Snapdragon 865 serisi işlemciler, SD865 ve SD865 Plus olarak iki seçenekle karşımıza çıkmışlardı. Bunlardan Snapdragon 865 Plus, ikinci çeyrekte piyasaya sürülmüştü ve o zamanlarda tanıtılan pek çok üst düzey amiral gemisine de güç vermişti.

Yeni Yonga Setiyle Bizlere Ne Sunacak?

Yine Snapdragon 865 Plus gibi ikinci çeyrekte geleceği söylenen Snapdragon 888 Pro, normal olarak şu anki Snapdragon 888’den daha iyi olmak zorunda. Hatırlarsınız Quaclomm, Snapdragon 888 ile birlikte CPU ve GPU konusunda büyük atılımlar yaptı. Hatta AnTuTu testlerinde de rekor başarılar elde etti.

İşte bu bağlamda bir sonraki Snapdragon 888 Pro’nun da, yine aynı şekilde CPU ve GPU’ya odaklanması bekleniyor. En azından çok abartılmasa da, CPU ve GPU’da kesinlikle yükseltmeler olacaktır. Bu da 800.000’lik AnTuTu rekorunu da yeniden kıracaktır diye düşünüyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu