TabletSamsung

Snapdragon 888’li İlk Tabletler: Galaxy Tab S8 Serisine Merhaba Deyin

Samsung'un Snapdragon 888'li iki tableti yolda. İşte Galaxy Tab S8 serisinin sızdırılan özellikleri....

2020 yılında pandemiden en çok etkilenen alan, hiç şüphesiz okul ve şirketler oldu. Çeşitli karantina önlemleri gerekçesi ile çoğu insan uzaktan eğitim ile derslerini işlerken, kimisi ise ofis işlerini de uzaktan online olarak yürütmeye başladı. Tabii bu tip faaliyetlerin ortaya çıkması da hiç şüphesiz, tablet ve bilgisayarlara olan talebi arttırdı. Zira tablet ve bilgisayar pazarı, geçmiş yıllara nazaran bu yıl neredeyse tavan  yaptı. Android alanındaki devlerden biri olan Samsung, tablet pazarından asla vazgeçmedi. Güney Koreli üretici ürün yelpazesini sürekli olarak geniş tutmaya devam ederek, kullanıcıların hep ihtiyaçlarını gidermeye çalıştı. Şimdi ise şirket pandemiyi  fırsat bilerek iki yeni tableti için daha kolları sıvadı. İşte yinelenmiş Galaxy Tab S8 serisinden ilk bilgiler….

Galaxy Tab S8 serisi geliyor

Yabancı medyada ortaya çıkan haberlere göre Samsung, yakın zamanda donanım açısından büyük değişikliklere uğrayan Galaxy Tab S8 ve S8 Plus ürünleriyle karşımıza çıkacak.

Gelen haberlere göre Tab S8; ön tarafında önceki ile aynı yüze sahip olan, ancak 120Hz’lik yenileme hızı eklenen 11 inçlik LCD ekran ile donatılacak. Fakat güvenlik konusunda bu tablet biraz geride kalacak. Bunun sebebi de LCD ekranların, ekran üzeri parmak izi tarayıcı teknoloji barındıramamasından kaynaklanıyor. İşte bu yüzden yeni tabletlerde parmak izi tarayıcı, yan tarafta güç tuşunun üzerine entegre edilecek.

Galaxy Tab S8 Plus’tan bahsedecek olursak bu cihaz; 12.4 inçlik büyük bir AMOLED  panel ile donatılacak. Aynı zamanda standart model gibi yine 120Hz yenileme hızını da destekleyecek. Dahası, ekran izi parmak izi tarayıcıyı bu tablette görmemiz mümkün olacak.

Galaxy Tab S8

Snapdragon 888 müjdesi

İşlemci açısından ise her iki yeni tablette de amiral gemisi yonga setini göreceğiz. Samsung’un güçlü donanımla ile donatacağı Tab S8 serisinin kalbi, Qualcomm’un Snapdragon 888 yongası ile atacak.

Piller hakkında konuşacak olursak Tab S8, 8.000 mAh’lik bir pil ile gelirken, S8 Plus ise daha büyük olan 10.090 mAh pil ile gelecek. Ek olarak her iki cihazda 45W hızlı şarjı destekleyecek.

Son olarak Samsung’un iddialı özelliklere sahip bu yeni tabletleri, Spen ile donatılacak ve kutudan da One UI 3.0 arayüzü ile çıkacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu