Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Sokakta Görünen 75.000 Dolarlık Boston Dynamics Herkesi Şaşırttı(Video)

ABD'nin Florida kentinde yaşayan bir vatandaş, 75.000 dolarlık Boston Dynamics ile gezintiye çıktı ve olanlar oldu...

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gündelik hayatlarımızda da bir takım değişiklikler görmeye başladık. Özellikle büyük Avrupa ülkeleri, geliştirdikleri yeni teknolojiler ile herkesin ağzını açık bırakmayı başardılar. Tabi bu tip  şeyler bazen arabalar olurken, bazen ise robotlar olabiliyor. İşte onlardan biri olan ve tüm dünya tarafından bilinen Boston Dynamics, bugün sahibiyle sokaklara çıktı ve bütün dikkatleri de üzerine çekti

Boston Dynamics Vatandaşları Hayrete Düşürdü

ABD’nin Florida kentindeki bir kadın, servet değerinde ücret ödeyerek aldığı Boston Dynamics ile sokağa çıktı. Tabii normal olarak bir insanın köpeğiyle gezintiye çıkması çok şaşırtıcı bir durum değil. Ancak bu köpek bir robotsa işin boyutu değişebiliyor.

Yukarıdaki videoda da göreceğiniz üzere ABD’li kadın, 75.000 dolar ödeyerek satın aldığı Boston Dynamics ile gezintiye çıkıyor. Sahibinin emirlerini yerine getiren ve onu tüm ihtişamıyla takip eden bu köpek, çevredeki vatandaşlarında bir anda ilgi odağı oldu. Hatta bu ikiliyi gören kişiler direkt olarak telefonlarını sarıldılar ve nadir olarak görülen bu anı videoya aldılar.

Robot Köpekler Her Alanda

Boston Dynamics tarafından geliştirilen bu robot köpekler daha önceden; hastane, suç mahallerinde, roket testlerinde ve diğer alanlarda kullanılıyordu. Ancak geçtiğimiz yıldan itibaren Boston, 75.000 dolar fiyat belirleyerek bu köpeklerini halka açık olarak da satışa çıkardı. İşte o günden bu yana robot köpekler, tıpkı evcil bir hayvan gibi insanlarla iç içe olmaya başladılar.

Gelişmiş yapay zeka özellikleri ile gerçeğinden farksız olan robot köpekler, kendi kendine seyahat etmekten tutun, hemen hemen her şeyi yapabiliyor. Uzaktan kontrol edilebilmesi sayesinde de tıpkı tasmalı bir köpeğinizi gezdiriyormuş gibi hissiyat yaşayabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu