Akıllı Telefonlar

Sony Airpeake Drone En Güçlü Rüzgarda İnanılmaz Direnç Gösteriyor

Sony'nin Ocak ayında tanıttığı Airpeak drone'u, en zorlu rüzgar testini başarıyla geçti. İşte Sony Airpeak rüzgar testleri

Japon menşeili teknoloji şirketi Sony, Ocak ayında Airpeak drone’u tanıttı. İddialı özelliklerle piyasaya sürülen Sony Airpeak drone, ne kadar güçlü olduğunu bugün ki video ile tekrar gösterdi.

Zorlu testlerle karşı karşıya kalan Sony Airpeak, insanın bile sarsılacağı rüzgarda dengesinden ödün vermiyor. Zir aşağıdaki videoda da her şey ortada.

Sony Airpeak 44 mil hızda rüzgarla savaştı

Yeni bir video ile Airpeak drone’un dayanıklılığını gösteren Sony, bu drone’u suni bir rüzgar ile test etti. 44 mil/saat hızda test edilen Airpeak, zorlu sınavda dengede kalarak uçmaya devam etti. Böylece rakiplerini de bir kez daha kızdırmış oldu.

Şirketin gerçekleştirdiği bu test, gerçek dünyadaki rüzgar hızını simüle etmek amacıyla JAXA rüzgar tünelinde uygulandı. Bu tünelde büyük bir fan ve bir çift de huniye yer verildi.

Sony Airpeak drone, güçlü bir rüzgara karşı bile mükemmel direnç gösteriyor. Şirket bu drone’un; 44 mil/saat hızdaki rüzgarda da dengeli uçabildiğini söylüyor.

40 mph’lik rüzgar hızları, genelde insanların bile dengesini bozacak güçtedir. Bir insan bu hızda rüzgarda yürürken veya sabit durmaya çalışırken dengede kalamaz. Lakin Sony, Airpeak drone’nun yüksek hızlı rüzgarlara rağmen şaşırtıcı derecede stabil olduğunu gösteriyor. Videoda çekilen resimler, Sony’nin drone’u tarafından kayıt edildi. Bu drone’un gimbal bölümüne yerleştirilen bir kamera, dikkatli bakarsanız kayıt sırasında neredeyse hiç yerinden oynamıyor. Bu da Sony Airpeak’in ne kadar dirençli yaptığını açıkça gösteriyor.

Ancak kafaları karıştıran bir durum var.  Kullanıcılar, bu drone’un gerçek kullanım testini de şirketten istiyor. Zira burada gerçekleştiren testte rüzgar, sadece tek bir yönden geliyor. Ancak gerçek dünyada rüzgarlar daha zorlu ve uçuş koşullarını da daha fazla engelleyecek potansiyele sahip. Bu yüzden kullanıcılar, Sony’nin gerçek kullanım testlerini de yapmasını istiyor.

Bakalım Sony, iddialı özelliklere ve dirençli yapıya sahip bu drone’u gerçek kullanımda da test edecek mi? Bekleyip görelim.

Peki siz bu test hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu