Akıllı TelefonlarSony

Sony Xperia 1 III Tasarımını Ortaya Koyan Video ve Resimleriyle Sızdırıldı!

Japon devinin 2021 model amiral gemisi Sony Xperia 1 III, şık tasarımını gösteren video ve resimleriyle sızdırıldı.

Sony, tıpkı diğer üreticiler gibi 2021 model amiral gemisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yıllarca sektöre öncülük eden Japon devi, özellikle Çinli şirketlerin çeşitliliğin artması ile bir hayli düşüş yaşadı. Şimdi ise LG ile aynı konuma gelmek istemeyen Sony, yeni telefonlarıyla pazara tutunmaya çalışacak. İşte bu sene tanışacağımız  Xperia 1 III modelinin özellikleri…

Xperia 1 III Özellikleri

Japon teknoloji devinin yeni amiral gemisi, LetsgoDigital tarafından yüksek çözünürlüklü görüntüleri ile sızdırıldı. Aynı zamanda bu görüntüler, bir de video ile desteklendi. Dilerseniz gelin, sözü daha fazla uzatmadan ortaya çıkan bu sızıntılara bir göz atalım;

Kaynağa göre Sony Xperia 1 III, tasarım olarak Xperia 1 II’den farksız olacak. 6.5 inçlik ekran ile donatılacak olan bu telefon, 120Hz’lik yüksek yenileme hızı ile farkındalığını konuşturacak. Zira bu yılın amiral gemilerinin hepsi, neredeyse 120 ya da daha yüksek çözünürlüklü ekranlar ile donatılıyor. Tabii ilerde 144Hz’lik telefonları da göreceğimizi gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Xperia 1 III

Sony Zeiss Anlaşması Devam Edecek

Yukarıda da gördüğünüz gibi Xperia 1 III, arka sol tarafa dikey olarak yerleştirilmiş üçlü kamera kurulumu ile gelecek. Bunun yanı sıra Sony, yeni amiral gemisinde de  Alman lens üreticisi Zeiss ile işbirliğe devam edecek.

Kamera konusunda gücünü ortaya çıkaracak olan Japon devi, Xperia 1 III’e ilk kez periskop modüle yer verecek. Genelde Samsung, Huawei ve Xiaomi’nin telefonlarında gördüğümüz bu lens, Sony’nin yeni amiral gemisinde de artık yerini alacak.

Xperia 1 III

Peki Sony’nin yeni canavarı başka hangi özelliklere sahip olacak?

Hem şu anki, hem de daha önceki sızıntılarda göreceğiniz üzere Sony’nin yeni telefonunda, amiral gemileri için nadir olarak bulunan 3.5mm’lik kulaklık girişine yer verilecek. 360 Reality Audio destekli streo hoparlör ile donatılacak olan bu telefon, aynı zamanda IP68 sertifikası ile suya ve toza karşı da dirençli olacak.

Tasarım olarak sade bir yapıya sahip olan Xperia 1 III, ne yazık ki güç tuşunun üzerine yerleştirilen parmak izi tarayıcı ile gelecek. Sony, en azından bu sefer ekran üzeri parmak izi tarayıcıya yer verebilirdi. Lakin bu sene de fiziksel parmak izine yer vermeyi tercih ediyor.

Xperia 1 III

Arka tarafı cam malzeme ile kaplayan Sony, bu konuda Samsung’u takip edecek ve plastik malzemeye yer vermeyecek. Buna ek olarak cihazda, yatay modda uygun fotoğrafçılık için, bir adet deklanşör düğmesi bulunacak. Görüldüğü üzere bu deklanşör, sağ tarafta yer alacak.

Teknik özellikler açısından konuşacak olursak cihaz, yılın trendi olan Snapdragon 888 yonga setinden güç alacak. Aynı zamanda 8GB RAM ve 256GB’da dahili hafıza ile gelecek.

Son olarak bu telefonun lansmanının, Mart ayında yapılması planlanıyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu