Akıllı TelefonlarSony

Sony Xperia 10 III Geekbench’de Görüldü

Diğer Çinli üreticiler ve Samsung gibi sık sık telefon tanıtmayan; ancak her yıl yenilediği serilerini de unutmayan Sony, orta segmente başarılı bir model sunmayı hedefliyor. Şirketin orta seviye telefonlarını dahil ettiği Xperia 10 serisine dahil olduğunu düşündüğümüz Sony A003SO model numaralı telefon geçtiğimiz günlerde Geekbench’de yer alırken, çeşitli iddiaları da beraberinde getirdi. Ortaya çıkan Geekbench verilerinde yongası “Qualcomm Qualcomm” olarak belirtilen Sony Xperia 10 III Snapdragon 765G‘den güç alabilir.

Sony Xperia 10 III Snapdragon 765G ile Birlikte Geliyor

Aslında bu segmentte görmeye alışık olduğumuz Snapdragon 765G, şirketin 5G modemli ilk orta segment yonga seti. Birçok cihaza güç vermesinin yanında performans tarafında oldukça iddialı olan yonga, açık açık söylenmese de Geekbench verileri göz önüne alındığında yeni Sony Xperia 10 III modelinde yer alacak. Bu da daha öncesinde yapılan Snapdragon 690 iddialarını yalanlar nitelikte.

sony xperia 10 iii 768x869 1

Aslında birçok kullanıcının orta seviye telefonlarda 6xx serisi bir yonga yerine 765G görmek istemesi tahmini zor bir durum değil. Neticede 7xx serisi ki bunu daha da daralttığımızda Snapdragon 765G yongası pazarda kendini fazlasıyla kanıtladı. Yonga tarafında söylenebilecek son şey ise; daha önceki modelin Snapdragon 665‘den güç aldığı ve yeni modelde ciddi bir gelişme olduğu.

Bu eriler dışında RAM tarafında da daha önceki modellerden ayrılan Xperia 10 III, serinin 6GB RAM ile birlikte gelen ilk telefonu. Daha öncesinde tanıtılan diğer iki model 4GB RAM kapasitesiyle birlikte geliyordu. Geekbench’den sizlere aktarabileceğimiz son bilgiler telefonun Android 11 ile kutudan çıkıp tek çekirdekte 601 puan, çok çekirdekte 1821 puan kazandığı. Geekbench’den bağımsız edinilen bilgiler ise fiyat tarafının 380 dolar ila 450 dolar aralığında olacağı…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu