YazılımAkıllı Telefonlar

Spofiy Podcast Deneyimini Geliştirecek Yeni Bir Platform Aldı

Podcast deneyimi arttırmak ve kullanıcının işini kolaylaştırmak isteyen Spotify, bu sabah yapay zeka destekli Podz platformunu satın aldı.

Spotify her geçen gün yeni özelliklerle zirvede kalmaya devam ediyor. Dünyanın en popüler müzik ve podcast akış platformlarından Spotify, yeni yatırımlar yaparak ileride daha iyi olmayı hedefliyor. Bu alana çalışmalarından ödün vermeyen şirket şimdi bir yatırım daha yaparak podcast’leri geliştirmeye odaklandı.

Bildiğiniz üzere son günlerde Facebook’un da podcast özelliği üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Spotify ise bu haberlerin ortaya çıkmasından hemen sonra yeni bir platform daha satın aldı. Bu sabah resmi sitesinden açıklama yapan şirket, daha iyi podcast için Podz platformunu satın aldıklarını duyurdu.

Spotify daha iyi Podcast için Podz platformunu satın aldı

Spotify’nin vaatlerine göre Podz, kullanıcının yeni podcast’leri keşfetmesine yardımcı olacak. Yapay zeka destekli olan bu platform, yeni bir programın keşfedilmesinde kolaylık sağlamak için 60 saniyelik klipler oluşturacak.

Spotify podcast Podz

Normalde bir podcast ortalama yarım saat sürüyor. Dolayısıyla kullanıcı da başka bir programa geçiş yaparken epey sıkıntılar çekebiliyor. Ancak Podz sayesinde Spotfiy hem dinleyiciye, hem de yayıncının yararına işler yaparak daha iyi bir deneyim sunacak.

Örneğin yayıncılar yeni bir podcas’i sosyal medya hesaplarında paylaşmak ve kısa teaser’lar oluşturmak için Headline uygulamasından yararlanır. İşte Podz’da bu uygulama ile aynı fikri takip edecek tüm işlemlerin basitleşmesini sağlayacak. Ayrıca yapay zeka desteği sayesinde yeni podcastl’leri keşfetmek her zamankinden daha kolay olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu