Güncel Haberler

Spotify Ruh Halinize Göre Müzikler Önerecek! Aşk Acısı Çekenlere Müslüm…

Spotify, ruh halinize göre uygun müziği belirleyecek yeni bir özelliğin patentini aldı. İşte yenilik hakkındaki bazı detaylar...

Aramızda Spotify kullanmayan kişiler yok denecek kadar azdır. Zira YouTube’a nazaran daha iyi bir müzik dinleme deneyimi sunan bu platform, kullanıcıların artık vazgeçilmezi haline geldi diyebiliriz. Ek olarak bilgilendirici Podcast’leri ile ayrı bir avantajının olduğunu da söylemeden edemeyeceğiz. Özellikle pandemi dönemiyle kitlesini daha da arttıran bu müzik akış platformu, şimdi herkesin hoşuna gidecek yeni bir özelliğe kavuşmaya hazırlanıyor.

 Spotify harika bir özellik üzerine çalışıyor

Sürekli olarak güncellenen Spotify uygulaması, kullanıcılara daha çok hitap eden müzikler sunuyor. Ancak İsveç’li şirket bir sonraki aşamada bu konu hakkında çığır açacak bir yenilik getirecek. Zira bugün ortaya çıkan patent, bunu en iyi şekilde gösteriyor.

Ruh halinize göre müzikler çalacak

Spotify’nin patentini aldığı bu yeni özellik; içerisindeki algoritma sayesinde kullanıcının ruh halini okuyabilecek. Konuya biraz daha açıklık getirecek olursak bu algoritma, nerde olduğunuzu, yalnız mı yoksa işte mi olduğunuzu ve bunun gibi çevrenizde hangi seslerin olduğunu anlayıp tespit edebilecek. İşte bu verilerden de yola çıkarak size dinleyebileceğiniz çeşitli müzik önerilerinde bulunacak.

Ayrıca teknoloji; sesten, ”tonlamadan, vurgudan, ritimden ve diğer konuşma unsurlarından da kullanıcının cinsiyetini ve yaşını belirleyebilecek.

Spotify

Spotify’nin müziği nasıl seçeceği henüz tam olarak bilinmiyor. Örneğin kötü ruh halinizde sizi motive edecek müziklerde açabilir, ya da aksine Slow bir şarkıyla yaranıza tuzda basabilir. Şirket bu noktada nasıl bir seçim yapacak, bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu