Güncel Haberler

Steam Yeni Bir Rekor Daha Kırdı! Bakın Bu Sefer Kaç Kişi Aynı Anda Girdi

Oyuncular yine yaptı yapacağını. Karantina sürecinde Steam, ikinci kez rekor kırmayı başardı.

Covid-19’dan dolayı çoğu kişi evde karantinaya mahkum olmuş durumda. Gerek ülkemizde, gerekse başka yerlerde kısıtlamalar belirli sürede devam ediyor. Tabii hal böyle olunca insanlarda teknolojik ürünlere yöneliyorlar. Kimisi akıllı telefonlarıyla zamanını geçirirken, kimisi de bilgisayarları ile oyun dünyasının akışına kapılıyor. İşte konumuzda da tam bununla alakalı. Zira Netflix’in ardından bir rekorda, oyun platformu olan Steam’den geliyor. Hem de ikinci kez…

Steam ikinci kez rekor kırdı

Valve’nin popüler oyun platformu olan Steam, karantina sürecinde ikinci kez rekor kırmayı başardı. Yeni raporlara istinaden eşzamanlı 26.4 milyon kişiyi aynı anda içerisinde barındıran bu platform, eşi benzeri görülmemiş sayıda rekor kırdı ve büyümeye doğru bir adım daha attı.

Steam

Staem’in bugüne  kadar ki maksimum eşzamanlı oyuncu sayısı, hatırlarsınız 2020’de 25.4 milyondu. Şimdi ise SteamDB’nin rakamlarına göre bu sayı, 7 Şubat’ta 26.401.443 eşzamanlı kullanıcıya ulaşarak yeni bir rekora daha ulaştı. Böylece Valve, kısa sürede ikinci kez zirve yaptı. Gelin başarısıyla övünen Steam’in, yeni rekorla ilgili açıklamalarına da bir göz atalım;

Steam, Covid-19’dan önce bile önemli derecede ilgi görüyordu. Ancak pandemi süresi boyunca insanlar evde kalınca, oyun için harcanan sürede ikiye katlandı. Bu sayede kullanıcılar daha çok oyun satın aldı ve müşteri sayısı da  rekor bir şekilde arttı.

Sürekli olarak büyüyen Steam, neredeyse dünyanın her bir yerinde aktif kullanıcıya sahip. Pandemi sürecinde şirketin kasasını dolduran bu platform, kullanıcıların da oyuna olan alışkınlığı bilhassa daha çok arttırmış oldu. Süreç böyle devam ederse, yeni bir rekor görmek daha çok uzakta değil.

Steam

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu