AppleGüncel Haberler

Steve Jobs’un İş Başvuru Formu Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Satıldı

Apple'ın eski CEO'su ve kurucusu olan Steve Jobs'un, 1973 yılında kendi elleriyle yazdığı iş başvuru formu tekrardan satıldı.

Bir zamanlar piyasaya damga vuran günümüzün en büyük şirketlerinden birini kuran Steve Jobs, rahmetli olduğu günden bu yana bir kez olsun unutulmadı. Adını altın harflerle kazıyan Amerikalı girişimci, şimdi ise eski bir iş başvuru formuyla tekrardan anılıyor.

Steve Jobs’un İş Başvuru Formu İkinci Kez Satıldı

Daha önce yine bir açık arttırmada sergilenen başvuru formu, bugün ise 222.400 dolarlık fiyattan tekrar satıldı. 24 Şubat’tan beri alıcısını bekleyen bu evrak, dudak uçuklatan fiyatıyla ikinci kez satışa sunuldu.

Daha Önceden 175.000 Dolara Satılmıştı

Steve Jobs tarafından hazırlanan bu iş başvuru formu, birkaç yıl önce yine sergilendi ve 175.000 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu. Şimdi ise yeni sahiplerine kavuşmak için açık arttırmaya sunulan bu belge, 222.400 dolarlık muazzam bir rakamla alıcısına kavuştu. Peki Jobs bu başvuruyu niçin ve hangi firmaya yapmıştı?

Steve Jobs
Steve Jobs İş Başvurusu

Reed College adlı şirketle yollarını ayıran Jobs, yeni iş aramak için yola koyuldu ve yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi bir iş başvuru formu hazırladı. Hedefinin ilk basamağını başarıyla çıkan girişimci, 1974 yılında Atari’ye kabul edildi ve burada da başarılı işler sergiledi. Daha sonra çıtayı arşa çıkarmayı planlayan Steve Jobs, Apple’ı yaratmak için Steve Wozniak ile ortaklık kurdu ve bu aşamayı da başarıyla tamamladı.

Günümüzün en büyük şirketlerinden biri olan Apple, belki Jobs olmasaydı bugünlere kadar hiç gelmeyecekti. . Büyük emekler ile kurulan bu şirket, şu anda akıllı telefon pazarından tutun, giyilebilir teknolojilere kadar pek çok alanda hüküm sürmekte.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu