Akıllı TelefonlarRedmi

Sürprizlere Hazır Olun! Redmi K40 Serisi 3 Model Olarak Gelecek

Haftalardır sızıntılarını paylaştığımız Redmi K40 serisi için, üçüncü model müjdesi...

Xiaomi’nin en çok takip edilen uygun maliyetli amiral gemisi Redmi K40, nihayet bu ay resmiyet kazanacak ve bekleyenlerine kavuşacak. Redmi CEO’su Lu Weibing, daha önce defalarca kez bu telefonları hakkında spoiler’lar verdi. Buna istinaden yeni Redmi K40 serisi, harika özellikler ile gelecek ve bütçe dostu bir fiyata sahip olacak.

Redmi K40 serisi için üçüncü model müjdesi

Daha önce Redmi K40 serisi ile ilgili pek çok detayı ortaya çıkaran kaynaklar, şimdi de bu seriye  üçüncü bir modelin eşlik edeceğini söylüyor. Bu üç telefon arasından en iyi modelde 108 megapiksellik bir ana kamera yapılandırması olacak. Hiç şüphesiz şirket bu yükseltmeyle de kendi cephesinde bir ilki gerçekleştirecek.

Redmi K40 serisi

Gelen bilgilere göre Redmi K40’ın en düşük versiyonunda, MediaTek’in Dİmensity 1200 yonga setine yer verilmesi bekleniyor. Diğer yandan orta sırada yer alacak olan Redmi K40 modeli ise, Qualcomm’un yonga setinden güç alacak.

Redmi ailesinin yeni üyeleri, önceki neslin ürün konumlandırmasını devam ettireceğe benziyor. Buna göre sıralamanın da şöyle olacak: Redmi K40, Redmi K40S ve en güçlü model ise Redmi K40 Pro.

Bahsettiğimiz bu telefonlar arasından K40 Pro, hiç şüphe yok ki piyasanın en güçlü yonga seti Snapdragon 888 ile donatılacak. Aynı zamanda cihazın başlangıç fiyatının da 465 dolar gibi makul bir etikette olması bekleniyor. Zira diğer modellere nazaran Redmi K40 serisi, bütçe dostu fiyatıyla daha çok ön plana çıkacak.

Redmi K40 ya da Redmi K40S’lerden birinde, Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 870’e yer verileceği söyleniyor. Bu yonga seti; Snapdragon 865’den çok daha gelişmiş özelliklerle gelirken, Snapdragon 888’in ise biraz gerisinde kalıyor. Aynı zamanda önceki nesle nazaran da çok yüksek bir CPU performansı sunuyor.

Tüm bunlara ek olarak Redmi K40’lar, sadece işlemciler ile yetinmeyecek. Aynı zamanda cihazlar, mükemmel ekranlarıyla da rekabetçi bir konumda olacak. Daha önce de belirttiğimiz gibi K40 serisinin OLED ekran ile donatılması bekleniyor.

Delikli tasarımı koruyacak olan Redmi K40 serisi, ayrıca 120Hz yenileme hızıyla da kusursuz bir deneyim sunacak. Son olarak ise  Redmi’nin bu yeni üyeleri, şirketin açıklamalarına göre ”sektörün en pahalı düz ekranlarına” sahip olacaklar.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu