Güncel HaberlerAkıllı Telefonlar

Süveyş Kanalını Kapatan Kargo Gemisi Kurtarıldı

Birkaç haftadır gündemden düşmeyen kargo gemisi, bugün itibariyle Süveyş kanalından çıkarıldı.

Geçtiğimiz haftalarda Süveyş Kanalında mahsur kalan kargo gemisi, Reuters adlı kaynaktan gelen bilgiye göre bugün itibariyle çıkarıldı. Sabah erken saatlerde ortaya çıkan bu habere göre gemi, kurtarıcı ekip tarafından yeniden çalıştırıldı ve söz konusu yerden de çıkarıldı.

Süveyş Kanalında Batan Gemi Kurtarıldı

Ever Given adlı  bu gemi, bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Süveyş Kanalı’nda mahsur kaldı. Ardından bu olay çok büyük mecralara kadar sıçradı ve gündemden bir gün olsun düşmedi. Ancak bugün yapılan çalışma sonucunda  Ever Given isimli bu kargo gemisi, kanaldan başarılı bir şekilde çıkarıldı.

Inchcape Shipping Services Geminin Harekete Geçtiğini Duyurdu

Deniz hizmetleri firması olan Inchcape Shipping Services, sabah 04.30 sıralarında geminin hareket ettiğini ve yeniden yüzmeye başladığını bildirdi. Gelen bilgilere göre Süveyş Kanalına batan bu gemi, Pazar günü ekiplerin sıkı çalışması sonucunda normale döndürüldü. Kazı ve tarama çalışmalarını arttıran kurtarma ekibi; hem kendi emeklerinin, hem de yüksek bir gelgitin geminin yerinde çıkarmasında önemli rol oynadığını dile getirdi.

Süveyş Kanalı
Ever Given gemisi kurtarıldı

Sonuç Olarak

Ekonomiyi olumsuz etkileyen bu olay, geminin kanaldan çıkarılması sonucunda piyasayı geri normale döndürdü. Zira geminin tekrardan yüzmesinin ardından, ham petrol fiyatları düştü ve Tayvan borsasına kayıtlı Evergreen Marine Corp hisseleri de % 3,3 arttı.

Siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Geminin bir hafta boyunca çıkarılamaması ironik bir durum değil mi? Yorumlarda düşüncelerinizi paylaşın.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu