Akıllı TelefonlarSamsung

Suya Dayanıklı Galaxy A52 4G Google Play Console Listesinde Görüldü

Orta segmentin en çok satmaya aday modellerinden Galaxy A52 4G, temel özellikleriyle Google Play Console sitesinde listelendi.

Samsung’un yeni orta sınıf telefonları hakkında sızıntı bombardımanları devam ediyor. Bir yandan Galaxy A82’yi piyasaya sürmeye hazırlanan şirket, diğer yandan da daha düşük özellikli Galaxy A52 modeli üzerine çalışıyor. Şimdi Google Play Console listesi, Galaxy A52 4G modeline ait bir takım bilgiyi ortaya çıkarıyor.

Galaxy A52 4G Özellikleri Belli Oldu

Bugün Google Play Console sitesinde görünen Galaxy A52 4G, bazı temel özellikleriyle de netlik kazanmış oldu. Bu bağlamda Samsung’un yeni orta segment telefonu, Snapdragon 720G yonga setiyle gelecek ve Adreno 618 GPU’yla da desteklenecek. Aynı zamanda cihazda 8GB RAM’e sahip bir model olacağı da yine bu listede görülüyor.

Galaxy A52 4G

Galaxy A52 5G ve 4G Arasında Farklar Olacak

Android 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan Galaxy A52 4G, SM-A525F model numarasıyla Hindistan’da tanıtılacak. Teknik özellikler açısından da 5G ve 4G’li sürümler arasında bazı farklılıklar olacak. Örneğin A52’nin 4G’li sürümü 90Hz yenileme hızına sahip ekran ile donatılırken, 5G’li sürüm ise daha yüksek olan 120Hz ekran ile donatılacak. Bununla birlikte her iki cihazda FHD Plus çözünürlükte ekranlar ile desteklenecek.

Sızdırılan Diğer Özellikler

Güncel bilgilere dayanarak konuşursak Galaxy A52’nin 4/5G’li sürümleri, sırasıyla; 64 megapiksel ana, 12 megapiksel ultra geniş açılı ve iki adette 5 megapiksellik yardımcı lensler ile desteklenecek. Bunlardan biriyle makro çekimler yaparken, diğeriyle ise porte çekimler yapabileceksiniz.

Öte yandan Galaxy A52 5G’de, 25W hızlı şarjı destekleyen 4.500 mAh’lik pile yer verilecek. Aynı zamanda her iki telefonda IP 67 su geçirmezlik özelliğine sahip olacak ve microSD kart girişiyle de desteklenecek.

Şu anda Galaxy A52 hakkında bildiklerimiz bu kadar. Lakin gelen bilgilere göre bu telefonlar, 17 Mart tarihinde resmiyet kazanacak. Bakalım Samsung nasıl bir yol izleyecek? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu