Connect with us

Telegram

Telegram Ve Signal Uygulamaları WhatsApp’tan Sonra Rekora Koştu

Yayımlanma

on

Telegram ve Signal

Facebook’a bağlı olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni politikasıyla kullanıcılarını bir hayli kızdırdı. İşte bu durumda en çok; Telegram ve Signal uygulamalarına yaradı…

Son zamanların en çok tartışılan konularından WhatsApp, yeni gizlilik politikası ile herkesin kafasına bit yeniği düşürdü. Bu yıl kullanıcılara bir sözleşme sunan popüler mesajlaşma uygulaması, kullanıcıların güvenini kaybettirmeye başladı. Zira yeni sözleşme içeriğinde bilgilerin, Facebook ile paylaşılacağı kafalarda bir hayli soru işareti oluşturdu. Hal böyle olunca da kullanıcılar kendilerini, diğer ücretsiz mesajlaşma uygulamalarına atmaya başladılar. Şu anda dünya genelinde çoğunluk; Telegram ve Signal uygulamalarına taşınmaya başladı. Öte yandan ülkemizdeki kişilerde, yerli uygulama BİP’e geçmeye karar verdi.

Advertisement

Telegram ve Signal rekor kırıyor

WhatsApp’ın bu yeni gizlilik politikası, en çokta Telegram ve Signal’e yaradı. Telegram’ı çoğu kişi zaten biliyor. Ancak Signal uygulamasında biraz reklam yapıldığını söylemeden geçemeyeceğiz. Zira Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk, kendi mesajlaşma uygulaması Signal’İn güvenle kullanılabileceğini söylemesinden sonra uygulama, adeta indirme rekorları kırdı. Bizlerde dahil olmak üzere dünya genelinde pek çok kişi, bu uygulamalara geçiş yapmaya başladı.

Sensor Tower’dan gelen istatistiklere göre Android cihazlardaki Telegram ve Singal uygulamaları, müthiş bir popülerlik kazandı ve günlük indirilme rekorları kırdı. Rus bir şirkete ait olan Telegram, toplamda bir ayda 5.6 milyon daha indirilerek toplam 500.000 milyon indirmeye ulaştı. Öte yandan Elon Musk’ın platformu olan Signal’de, son günlerde 7.5 milyon daha fazla indirildi. Böylece her iki uygulama da şu anda WhatsApp’ın tahtını sallamaya başladı diyebiliriz.

Advertisement
Haberi Oku
Advertisement
Click to comment

Görüşünü Bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Trendler