Akıllı TelefonlarVivo

Türkiye İhtimalli Vivo X60 Pro Global Canlı Olarak Sızdırıldı

Geçtiğimiz aylarda Çin'de tanıtılan vivo X60 Pro, Global sürümüyle canlı olarak sızdırıldı.

Çinli teknoloji devi vivo, geçtiğimiz aylarda 2021’in ilk ürünü olan X60 serisini piyasaya sürdü. Kendi ülkesinde kısa sürede popülerlik kazanan bu telefonlar, yakın zamanda tüm dünyaya açılacak. İşte şimdi bunlardan biri olan vivo X60 Pro, Global sürümüyle birlikte canlı olarak görüntüleniyor.

vivo X60 Pro Canlı Olarak Sızdırıldı

Daha önce V2046 model numarasıyla NCC sertifika sitesini ziyaret eden vivo X60 Pro, burada bazı temel özellikleriyle birlikte onaylandı. NCC sertifikasına ek olarak vivo X60 Pro’nun Global sürümü, bugün de canlı görüntüsüyle sızdırıldı. Bu vesileyle cihazın tasarımı hakkında da kafamızdaki soru işaretler giderildi.

vivo X60 Provivo X60 Pro

Yukarıdaki resme baktığımızda X60 Pro’nun Global sürümü, tıpkı Çin’deki gibi yine delikli bir ekrana sahip olacak. Ancak arka kamera kurulumunda şaşırtıcı bir şekilde bazı değişiklikler var.

Arka Kamera Kurulumunda Değişiklik Olacak

Hatırlarsınız X60 Pro’nun Çin versiyonunda dörtlü kamera kurulumuna yer veriliyordu. Lakin bugün ortaya çıkan Global sürümde aynı şeyleri görmüyoruz. Şirket Global pazarlarda sunulacak olan bu telefonunda, dört yerine üçlü kamera kurulumuna yer verecek.

Ayrıca Global pazarlarda satışa sunulacak olan X60 Pro, kamera dışında Çin sürümüyle hemen hemen aynı özelliklere sahip olacak. Ancak şirketin kamera yapılandırmasında neden değişikliğe gittiğini hala kafamız almıyor. Yani Çin’de bu telefon dörtlü kamera ile satılırken, diğer ülkelerde neden üçlü kamera ile satılacak? Açıkçası bizlerde bu konu hakkında bir cevap beklemiyor değiliz.

Kamera yapılandırmasına ek olarak X60 Pro Global sürümün, Snapdragon 870 yonga seti ile gelmesi bekleniyor. Qualcommun orta-üst segment telefonlar için geliştirdiği bu yonga seti, günlük ihtiyaçlarınızı çok rahat şekilde karşılıyor ve oyunlarda da kusursuz bir deneyim sunuyor. Bunun yanı sıra cihaz, aşağıdaki resimde de göreceğiniz üzere 4.200 mAh pil ile donatılacak. Bu pil, 33W hızlı şarjla da desteklenecek.

vivo X60 Pro

Geçtiğimiz aylarda Türkiye ile anlaşma yapan vivo, artık ülkemizde de bazı ürünlerini satmaya başladı. Şimdi ise ülkemizdeki vatandaşların gözü kulağa bu telefonda olacak. Bakalım vivo Türkiye, yeni canavarını kutsal topraklarımıza da sokabilecek mi? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu