Güncel Haberler

Türkiye Otomotiv Üretimi Arttı. İhracat oranları da arttı.

Türkiye Otomotiv Üretimi noktasında yeni adımlar ve gelirler elde etti.

Türkiye Otomotiv Üretimi noktasında yeni adımlar attı. Attıkları adım sayesinde büyük oranda üretim ve ihracat kazancı sağladı. Sağlanan bu üretim sayesinde otomotiv sektöründe Türkiye’nin sıralaması yükseldi.

Türkiye, üretim noktasında teknoloji destekli ürünler çıkartmaya başladı. İlk üretimlerini otomotiv üzerinde yapılması sonrasında Otomatik Sanayi Derneği tarafından açıklanan üretim ve ihracat verileri sağlandı. Sağlanan veriler Ocak-Mayıs aylarına ait olduğu belirtildi.

 

Türkiye Otomotiv Üretimi Arttı.

 

Türkiye Otomotiv Üretimi Arttı. Ciddi bir artış sergiliyor.

Türkiye üretim noktasında bir adım atarak verilerindeki artışı açıkladı. Otomotiv Sanayi Derneği Ocak-Mayıs ayı süreçlerinde ilk 5 ayın verisini açıkladı. Önceki yıla göre yüzde 28 artan 532 bin 441 otomobil üretminin yüzde 23 artmasıyla birlikte 353 bin 580 adet gerçekleştiği belirtildi.

Traktör üretimi neticesinde toplam üretime katkısı ise 556 bin 513 adet olduğu açıklandı. Açıklanan oranlarda otomotiv sanayi kapasitesinin yüzde 65’inin kullanıldığı belirtildi. Hafif ticari araç kullanımları da dahil %77 toplam bir üretim belirtildi.

 

osd açıkladı

 

Türkiye Otomotiv Üretimi Arttı.10 Yıllık ortalamaya göre yüzde 12’yi aşmış durumda

Ocak-Mayıs toplamının 10 yıla oranla ölçüldüğünde ciddi artış üzerinden yüzde 74 artan 328 bin 769 adet ürün üretimi gerçekleşti. Otomotiv pazarında otomobil alanında ise yüzde 69 oranında bir artış görüldüğü açıklandı. Açıklanan bu verilere dayanarak Ağır ticari araç oranının yüzde 1,5 kadar azaldığı belirtildi. yerli araç payının yüzde 40 olduğunu ve hafif alandaki araç payının ise yüzde 53 olduğu açıklandı.

 

2644023 810x458

 

Ocak-Mayıs ihracat oranlaması yüzde 18 arttığı belirtildi.

İhracat alanında Türkiye otomotiv üretimi arttı. yılın ilk beş ayı boyunca otomotiv ihracatı geçen yılda dahil olan aynı aylar içerisinde otomotiv ihracatı yüzde 18 artarak 391 bin 70 olarak gerçekleştiği belirtildi. Otomobil alanında ki artış ise yüzde 10 ile 256 bin 621 adet olduğu açıklandı. Toplam ihracat sıralamasının ise yüzde 14 ile ilk sırada yer aldığını söyledi.

 

indir 3

 

WINDOWS 11 GELİYOR. WINDOWS 10 SONA ERİYOR.

TEKNOIXIR

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu